Chcete poznat tajemství spokojeného života? Vydejte se na podzimní Festival Evolution

Najít rovnováhu v životě je důležité, protože jen díky ní se můžete cítit dobře. Odhalit tajemství zdravého životního stylu přitom není nic složitého. Chce to jen umět si vybírat a najít si čas sám na sebe. Jak na to, se dozvíte už o víkendu 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích, kde se uskuteční Festival Evolution.

Ten se koná již tradičně dvakrát do roka, a to vždy na jaře a na podzim. Svým zaměřením pokrývá vše, co se dotýká zdravého životního stylu – od správných stravovacích návyků až po osobní rozvoj, který hraje v našem životě podstatnou roli. Díky němu můžeme poznat své silné i slabé stránky, které můžeme buď potlačit, nebo na nich zapracovat a rozvíjet je.

 

 

Je libo raw, bio nebo fair trade?

 Kdo měl možnost zažít atmosféru předešlých ročníků už ví, že se festival točí okolo zdraví, s čímž úzce souvisí i jídlo. A že opravdu bude z čeho vybírat. Kromě klasických prodejních stánků, kterých bude na Festivalu Evolution více než 200 a ve kterých si budou moci návštěvníci nakoupit kvalitní potraviny přímo od producentů zdravých potravin, lokálních výrobců nebo rodinných farem,  zde nebude chybět ani rozsáhlá food zóna. Na své si zde přijdou opravdu všichni, a to včetně vyznavačů veggie, vegan nebo raw stravy. A nezůstane jen u ochutnávek – organizátoři totiž chystají celou řadu workshopů, kde se zájemci naučí jídlo správně připravovat.

 Kromě již zmíněných potravin zde skvěle nakoupíte také eko drogerii, nejrůznější bio produkty, přírodní kosmetiku, ale také fair trade výrobky a v neposlední řadě i potřeby pro děti.

 

 

To nejlepší pro zdraví

Na vystavovatelskou část navazuje část programová, která rovněž nabídne to nejlepší pro zdraví. Zavítat můžete na přednášky i semináře věnující se tématům, jakými jsou například přínosy a rizika nejrůznějších výživových směrů, naučíte se vybírat kvalitní potraviny, lektoři  vás zasvětí do tajů přírodní medicíny, a to vše doplní poradny pro zdraví včetně „babských“ rad a praktického využití bylinek. Navíc zde budete mít možnost seznámit se s celou řadou inspirativních osobností.  Za všechny lze jmenovat expertku na detoxikační metody a koučku v oblasti holistického zdraví Petru Eatjuicy (Haluškovou) nebo  Anetu Benediktovou, která se výborně vyzná v bylinné léčbě.

 

 

Jak si udělat pohodu

A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj. V sekci věnované osobnímu rozvoji odborníci zájemcům poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámí vás se zajímavými technikami práce s tělem i vědomím, prozradí jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský a psychoterapeut Milan Studnička například poradí, jak na rovnováhu těla a duše, jak odbourat napětí nebo jak překonat stres, a to nejen formou přednášky, ale i praktickými ukázkami. MUDr. Jan Vojáček zase nastíní, co je funkční medicína a jak vypadá celostní přístup k pacientovi. S koučem Alešem Kalinou zjistíte, jak najít ztracenou motivaci a Jan Mühlfeit s Kateřinou Novotnou poradí, jak odemknout skrytý potenciál vašich dětí.

Ale je toho mnohem víc. Přijďte se o tom sami přesvědčit a nasadit si brouka do hlavy. Kompletní festivalový přehled najdete na www.evolution.cz.

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn