Kávový klystýr Gersonovou metodou

OK, přiznávám, že tato procedura asi nebude pro každého, ale pokud trpíte nějakými zdravotními neduhy spojenými především s funkcí jater, žlučníku či střev nebo jen chcete pomoci očistě těla, pak bych vám tuto kůru doporučil. I když jsem sám o kávových klystýrech poprvé slyšel před několika lety, k první aplikaci jsem se odhodlal až v okamžiku, kdy jsem se při studiu na Gersonově Institutu seznámil s přesným protokolem. Celý jsem ho upravil pro potřeby “pracujícího jedince” tak, aby měl především preventivní charakter a mohu potvrdit, že funguje bezvadně! A jaké jsou výhody jeho pravidelné (1x měsíčně, 2x denně po 2 dny) aplikace?

 

Eliminace jedů z těla

Pravidelná aplikace kávového klystýru dokáže snížit toxicitu o 600+%!!! Již zesnulý Max Gerson, velký propagátor kávových klystýrů, uváděl, že kofein a další účinné složky kávy stojí za extrémním zvýšením produkce glutathione S-transferázy (GST) v játrech. Tento enzym je pokládaný za nejsilnější a nejúčinnější, pokud se bavíme o schopnostech vázat na sebe toxiny a odvádět je z těla bez toho, aby se tímto procesem zabývala vaše játra. Podle studie National Research Council z roku 1982 dokáže kávový extrakt zvýšit produkci tohoto enzymu v játrech o 600% a v tenkém střevě o 700%! Efekt je díky aplikaci klystýru ještě výraznější, jelikož káva nemusí procházet celým zažívacím traktem a může působit rychleji a efektivněji přímo na játra a střeva. 

 

Celková očista

Káva zároveň funguje astringentně a díky tomu pomáhá čistit stěnu tlustého střeva. Jak víte z mnoha našich článků, čistota střev (tlustého i tenkého) a kvalitativní i kvantitativní složení vašeho mikrobiomu je pro náš celkový zdravotní stav zásadní. Máte-li stěny střev obaleny nánosy nestrávené potravy (nedostatek trávících enzymů, nesprávné složení mikrobiomu, špatné pH, atp.), pak ve střevech dochází k fermentaci cukrů a k nežádnoucímu rozkladu bílkovin. Oba procesy stojí za produkcí toxinů, které jsou následně vstřebávány vašimi játry. Pravidelnou aplikací kávových klystýrů navíc dosáhnete zlepšení peristaltiky střev.

 

Stimulace produkce žluči

Kávový klystýr prokazatelně pomáhá k zvýšené produkci žluči a ta odvádí toxiny z tlustého střeva, které tím pádem nezatěžují vaše játra. Většina chorob gastrointestinálního traktu je spojena právě s poruchami trávení a s nimi spojenou produkcí toxických sloučenin ve střevech.

 

Psychologický efekt

Jedna z položek, u které mám problémy jí uvádět mezi ostatními, podstatně lépe kvantifikovatelnými, je měření stupně depresí, špatné nálady a celkového psychického oslabení - zde všude vám aplikace kávového klystýru podle jeho zastánců pomůže. Uvádím tento argument pro aplikaci hlavně z toho důvodu, že u nás doma neměla nikdy aplikace opačný efekt (zhoršení nálady, vyvolání depresí, atp.)… ;-)

 

Likvidace kvasinek Candida Albicans a parazitů

Máte některý z následujících příznaků? Nafouklé břicho a/nebo bolesti břicha, bílý povlak na jazyku nebo uvnitř v ústech, svědění řitního otvoru, chronické záněty dutin, neustálý pocit únavy, bolesti hlavy, pálení žáhy, plynatost, špatné trávení, opary, kvasinková infekce na intimních místech, afty, změny nálad, problémy s pamětí a s koncentrací, zvýšená citlivost na plísně, vlhko, znečištěné prostředí, cigarety a určité pachy nebo nějaké kožní mykózy – dermatomykóza, trichofycie, dermatofýza tinea (svědivá infekce mužských pohlavních orgánů), plíseň na nehtech? Pak je dost velká pravděpodobnost, že se vám ve střevech přemnožily kvasinky Candida Albicans. Mimo nutnou úpravu stravy a aplikaci některých potravinových doplňků vám s likvidací pomůže právě kávový klystýr! Na internetu najdete na toto téma spousty uživatelských recenzí od lidí, kteří se sami touto metodou vyléčili. 

Seznam pozitivních účinků kávového klystýru na vaše tělo by mohl pokračovat, ale myslím, že výše uvedených pět by mělo být dostatečných pro to, abyste se zamysleli nad případnou zkouškou ;-) 

 

Vedlejší efekty

Budete-li aplikovat kávový klystýr přesně podle návodu, nebudete mít žádné vedlejší problémy. Byl bych opatrný pouze v případě, že trpíte hemeroidy - jejich stav se u nešetrně provedeného klystýru (viz můj následný recept/protokol) může zhoršit. Osoby s chronickou zácpou mohou mít problémy s dlouhodobějším (15 minut) udržením klystýru ve střevech. Zde bych doporučil snížení dávky na takové množství, které jste schopni po dobu 15 minut udržet. Opakováním procedury by se množství mělo díky zlepšení peristaltiky a průchodnosti střev automaticky zvýšit.

 

Další informace:

Pohyb střev
Rozhodnete-li se pro aplikaci klystýru v ranních hodinách, aplikujte až po vykonání ranní potřeby. Kdyby se vám nedařilo vyprázdnit, aplikujte nejprve klystýr s čistou vodou, kterým se vám střeva vyprázdní a až poté aplikujte kávový klystýr.

Plynatost
Máte-li s ní častější problémy, doporučuji lehce si před klystýrem zacvičit.

Průtok
Není to nezbytné, ale určitě je prospěšné, pokud se vám roztok dostane do celé délky střev. Pomůžete tomu např. tak, že budete 5 minut ležet na levém boku, dalších 5 minut na zádech a posledních 5 minut na pravém boku.

Masáž
Pokud zjistíte, že se vám roztok nedostává do celé délky střev, zkuste malou masáž podbřišku.

Delší přívodní hadice
Někteří lidé doporučují nahradit stávající hadici za delší (80cm), díky níž si sondu zavedete až do zadní části střeva - zkuste se nad touto možností zamyslet.

Snězte něco malého
Klystýr může snížit vaši hladinu krevního cukru - pokud ji standardně máte na nižší úrovni (pod 5 mmol/l), dejte si malou svačinku těsně před nebo hned po aplikaci klystýru.

 

Doporučení na závěr

Trpělivost
Buďte trpěliví a pokud napoprvé nedodržíte protokol tak, jak jej popisuji, neházejte flintu do žita - opakování je matka moudrosti a příště to zvládnete lépe ;-)

Teplota roztoku
Každý by si měl najít svou individuální teplotu kávového roztoku, která mu bude vyhovovat - rozhodně není žádoucí příliš teplý roztok, který nám není příjemný. Ani příliš studená varianta není to pravé ořechové. Jisté vodítko najdete v doporučení, že teplota vody by měla být jako pitelný teplý čaj. Je-li roztok teplejší, počkejte, až vychladne. Je-li roztok chladný, přidejte trochu teplé vody. 

Udělejte si pohodlí
Pokud vám to pomůže, lehněte si na záda a podložte si kyčle malým polštářkem nebo srolovaným ručníkem, ať se vám klystýr dostane do nejzazších částí střeva a vy nemáte problémy s udržením tekutiny po dobu 15 minut.

Přidejte melasu
Máte-li i nadále problémy s dodržením protokolu, zkuste snížit množství mleté kávy pro přípravu roztoku (namísto 1 šálku jen 3/4) a rozmíchat do roztoku 2 kávové lžičky černé melasy.

 

Tak jak? Vzbudil jsem ve vás touhu kávový klystýr zkusit? Pak se ještě dnes těšte na přesný preventivní protokol upravený z léčebného protokolu Gersonova Institutu ;-)

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn