Očkování proti hepatitidě typu B aneb dobrovolně testovacím králíkem

Tak jsem minulý týden po dlouhé době navštívil “úřad”, konkrétně mou drahou zdravotní pojišťovnu, tu Všeobecnou… Byl jsem si nechat proplatit 500 Kč za masáž, na což mám jako pojištěnec jednou ročně právo. Pominu-li princip solidarity, měl bych asi trvat na proplácení masáže častěji - s přihlédnutím k tomu, že platím jak mouřenín a nic nedostávám… No nic.

Při čekání ve frontě jsem sáhl po “Obesity NEWS”, položených na stole. Pobavil mě za vlasy přitažený článek MUDr. Martina Matoulka “Ovoce a obezita”, ze kterého by nepoučený občan s BMI 25+ měl vzít útokem nejbližší vietnamský stánek a vykoupit všecno dostupné ovoce. Něco tak hloupého jsem již dlouho nečetl… Pak se zahleděl na místní nástěnku. Na ní byla “lákavá” nabídka v podobě 2.000 Kč slevy na očkování proti meningokoku… Na internetu jsem na jedné stránce našel doplňující informace: Očkování se zpravidla provádí pouze na vyžádání pacienta nebo rodičů, vakcína není hrazena zdravotními pojišťovnami, tudíž si očkovací látku hradí každý z vlastních finančních zdrojů. Účinnost základní vakcíny chrání osobu po dobu maximálně pěti let, poté je zapotřebí očkování opakovat. Očkování konjugovanou vakcínou zajišťuje osobám spolehlivou ochranu zhruba po dobu deseti let. No vida, až deset let můžeme "mít klid". Zajímavá je dle mého názoru i skutečnost, že na plakátu je pouze částka, kterou za vás zaplatí pojišťovna, ale ne částka, kterou vy doplatíte. Na stránkách VZP jsem mimo jiné našel: Cena jedné dávky vakcíny Bexsero se pohybuje kolem 2 800 korun. Rodič tedy musí nejprve zaplatit 5 600 za dvě dávky přípravku, nechat je dítěti aplikovat a poté může požádat VZP o příspěvek 2 000 korun. Celkem ho tedy ochrana dítěte před meningokokem B, vyjde přibližně na 3 600 korun. Akce ke všemu platí jen do konce roku. Šikovný postup, jak zvýšit příjmy za nákup a aplikaci vakcín právě před koncem roku, že?

Při čtení letáku mi blesklo hlavou, že jsem si začátkem týdne uložil článek o finálním potvrzení vlivu očkování proti hepatitidě B a nové vlně pacientů s roztroušenou sklerózou ve Francii. A co má roztroušená skleróza společného s očkováním proti hepatitidě B? Způsobuje ji!

 

To podezření, že existuje spojení mezi očkováním proti hepatitidě typu B a roztroušenou sklerózou zde existovalo delší dobu. Teď bylo konečně potvrzeno. Na základě doporučení WHO (světová zdravotnická organizace) z roku 1992 bylo v letech 1994 až 1997 masově vakcinováno 20 milionů Francouzů. Již v roce 1998 zveřejnila francouzská média alarmující informaci o náhlém nárůstu nových případů roztroušené sklerózy a již tehdy označila za viníka právě vakcínu proti hepatitidě typu B. Počet vakcinací se následně díky této zprávě snížil. Až teď Dominique Le Houezec , francouzský vědec, jasně prokázal, že viníkem epidemie roztroušené sklerózy (RS) ve Francii je právě ona zmiňovaná vakcína. 

Data jasně ukázala, že až do roku 1993 se počet nových případů RS pohyboval stabilně na přiblžně 2.500 případech ročně. Hned následující rok toto číslo dramaticky vzroslo na 4.500 případů ročně a na něm i dlouhodobě zůstalo. Jako možný důvod se uvádí fakt, že bílkoviny ve vakcíně jsou chemicky velmi podobné těm v myelinu. Myelin je tuková substance, která obaluje, chrání a vyživuje nervová vlákna, která bez této izolace časem odumírají.

Jak již dlouhodobě upozorňuje paní profesorka Strunecká, některá očkování jsou prakticky skrytým testováním na lidech - díky tlaku farmaceutických firem se tak dostávají na trh preparáty, u kterých nejsou dostatečně prozkoumány všechny vedlejší účinky. A že jich ve většině léků na předpis i vakcínách je nepřeberně se můžete přesvědčit sami - musí být (alespoň ty známé, ne však v případě “rychlokvašek” typu vakcíny proti hepatitidě B) uvedeny na příbalovém letáku… 

Stránky VZP mimo jiné informují, že očkování se provádí celkem 3 dávkami vakcíny, podávanými v odstupu 1 měsíce a pak 6-12 měsíců. Cena jedné dávky je kolem 800 Kč. Pro ty, kteří nebyli dosud očkováni, je vhodná kombinovaná vakcína proti hepatitidě typu A a B. Vakcína se podává ve stejném schématu jako samostatná očkovací látka proti hepatitidě B. I zde je imunita dlouhodobá, respektive trvalá - není třeba přeočkovávat. Cena jedné dávky vakcíny se pohybuje od 900 do 1550 Kč podle výrobce.  V zájmu dodání všech dostupných informací musím zmínit výskyt této nemoci. Ve světě je výskyt žloutenky typu B stále vysoký, jen v USA, Kanadě a západní Evropě a Mexiku je výskyt nižší. Ročně umírá asi dva miliony lidí na onemocnění v souvislosti se žloutenkou typu B. V ČR počet onemocnění stále klesá. Jistě je to velkým dílem díky proočkovanosti naší populace. 

Nově zjištěná fakta však řadí očkování proti hepatitidě typu B mezi ty problematické. Ovšem existují i další problematické vakcíny. Patří mezi ně, právě vzhledem ke své neprozkoumanosti i vakcína proti meningokoku B, která patří mezi jednu z akcín jmenovanou mezi ostatními vakcínami stojícími za tzv. syndromem náhlého úmrtí novorozenců (studie zveřejněná v roce 2011 v žurnále Human & Experimental Toxicology). Mezi ty skutečně známé a velmi problematické patří např. vakcína proti rakovině děložního čípku  - opět silně podporovaná nejenom pojišťovnami, ale i úředními šimly z Jungmannova náměstí v Praze (dokazují to i reklamy hrnoucí se na nás z TV obrazovek).

Ale zpět k hepatitidě typu B. Jak se před ní chránit a jak proti nákaze preventivně bojovat? Jisté závěry si vyvodíte sami podle toho, jak se dá k takovému onemocnění přijít: Zdrojem infekce je nemocný člověk nebo zdravý bacilonosič. K přenosu infekce stačí minimální množství infikované krve na injekční jehle nebo kdekoliv jinde, při kontaktu s porušenou kůží, případně při poranění rizikovým předmětem, piercing, uživatelé drog apod. Dále při různých vyšetřeních, při transfuzích, při dialýzách při onemocnění ledvin, apod. K infekci dochází také přes sliznice, při sexuálním styku, nebo intimním styku v rodině (kartáčky na zuby, ručníky, žínky, kartáčky na ruce, holicí strojky). K přenosu může také dojít z matky na dítě. Není to žádný povzbudivý výčet možností. Aby se člověk pomalu bál zajít na piercing ;-) Trochu celou věc zlehčuji, ale je jasné, že některým věcem se vyhnout dá, ale jiným ne. Takže opatrnost a hygiena se vyplácí v každém případě. Mohl bych se také zmínit o popisovaných lokálních (ty jsou povětšinou zanedbatelné) ale i celkových reakcích, které mohou nastat. Děsit vás ale nechci. Tyto reakce jsou na internetu dohledatelné.

Dále najdete krátký přehled možností, jak si udržet zdravé a silné tělo, které nebude potřebovat zmíněné očkování. 

Základ:

•    zdravá strav s převahou zeleniny, ovoce a oříšků
•    dostatek slunečního záření
•    nimba (bylina využívaná v ajurvédské medicíně, anglicky neem)
•    ostropestřec mariánský (400mg 2x denně)
•    vysoké dávky vitamínu C (3000mg denně)
•    lněná semínka v bio jogurtu (tzv. Budwig dieta)
•    kurkuma nebo kurkumin
•    každodenní cvičení

Něco navíc:

•    kořen lékořice
•    smetánka lékařská
•    mořská sůl (umírněně)
•    jód (pouze vnějšně)

A pokud by vám to nestačilo:

•    arginin (hlavně pro muže nad 30 let)
•    selen (malé dávky)
•    potravinové doplňky s obsahem zinku
•    americký ženšen (Panax quinquefolius)
•    Glutathion 300mg (2x denně)
•    Quercetin 500mg (2x denně)
•    Coenzym Q10 250-500mg (2x denně)
•    zelený čaj (několik šálků denně)
•    DHEA
•    N-acetyl cystein (NAC) 500mg (2x denně)

 

Rozhodnete-li se pro očkování, pak si preventivně před samotným očkování do organismu doplňte vitamin C, omega-3 mastné kyseliny, vitamin D3 a hořčík. Více informací najdete nejen o těchto suplementech a jejich dávkování před očkováním v knížce paní profesorky Strunecké - Varovné signály očkování. Doporučujeme i stránky rizikaockovani.cz

U našich dětí máme dobré zkušenosti s aplikací homeopatických přípravků jak před tak po očkování. Máte-li v tuto metodu důvěru, neváhejte. Nemají vedlejší účinky!

 

O tom, zda očkování vy nebo vaše děti podstoupíte, se musíte rozhodnout na základě dalších informací. Závěr je snad jasný - mým cílem bylo, abyste (stejně jako k tomu vyzýváme u jiných témat) přemýšleli o souvislostech, důvodech i rizicích z vašeho konkrétního úhlu pohledu. Používejte a vyhledávejte informace a nebuďte odevzdaně laxní. Jde o vaše zdraví!!! 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn