Petice na podporu biotroniky

 

Dnešní druhý článek bude tak trochu netypický. Z mnoha našich článků víte, že nesouhlasíme s tím, o čem a jak nás oficiální autority, hlavně pak Ministerstvo zdravotnictví, informují. Mimo fakt, že se 50 let drží něčeho, co nefunguje, jsou plně ovládáni  zdravotními pojišťovnami. Proto bez ohledu na to, která vládní strana je zrovna u “koryta”, vedou inkviziční tažení proti čemukoliv, co by mohlo oslabit zisky pojišťoven, velkých farmaceutických koncernů a zájmových skupin. A můžou to být alternativní směry, které jsou jinde ve světě oficiálně uznávány nebo i podporovány (tradiční čínská medicína, ajurvéda, homeopatie, akupressura, …) nebo obor, který má kořeny v České Republice a je víceméně lokální záležitostí. Mezi ně patří i biotronika.

O víkendové návštěvě Vegefestu jsme se zastavili u stánku Petice na podporu biotroniky a rozhodli jsme se, že jí mimo vlastní podpisy podpoříme i tím, že na ní odkážeme zde. Z našeho pohledu je důležité, aby všechny alternativní obory, které principielně nepoškozují lidské zdraví (ba naopak), dostaly možnost žít po boku oficiální alopatické medicíny. Nechceme se přeci dostat do situace před rokem 1989, kdy tyto obory oficiálně neexistovaly a byly praktikovány tak trochu ilegálně. 
Pro některé z nás je spousta alternativních metod prvním útočištěm při řešení zdravotních problémů. Pro další skupinu lidí je to možnost, jak si zkusit pomoci ve chvíli, kdy si oficiální medicína tzv. neví rady. Náš názor na oficiální medicínu zde nechceme rozepisovat, nicméně jednu myšlenku zmíníme - oficiální medicína by měla být až na posledním místě, resp. měli bychom jí využívat jen tehdy, kdy je opravdu třeba. Mějme na paměti, že cca 95% (možná i více) nemocí je psychosomatických a že klasická medicína na pacienta nekouká “celostně” a tak se díky různým specializacím může věnovat jen tzv. zalepování děr a ne skutečnému odstranění příčiny zdravotních potíží. 
A právě proto je tu i další skupina lidí, kteří z různých důvodů dávají svým lékařům plnou důvěru, ale kteří mají stálé zdravotní obtíže a nechtějí “sedět s rukama v klíně”. Při užívání klasických léků, které mají často spoustu nežádoucích vedlejších  účinků, hledají další možnosti, jak si pomoci. Ano, u některých lidí je to často ve stylu rčení "tonoucí se stébla chytá”, protože tyto oficiálně nepodporované metody sice spoustě lidem pomáhají, ale mediálně se o tom moc nemluví. A když se o něčem nepíše nebo to neříkali v televizi, tak to asi nefunguje, že? Ne, nechceme toto téma zlehčovat, ale tak to je. Mnoho lidí podléhá masově sdělovaným informacím a zapomíná přitom využít vlastní rozum. 

Je nám VELMI líto, že výše zmíněné metody jsou nejen mediálně utlačovány, ale evidentně není pro mnoho uvedených skupin, disponujících jistou silou, žádoucí rozvoj dalších oborů, které by více přirozeně a levněji pomohli lidem se zdravotními problémy. Nechceme jen tiše přihlížet takovým snahám s myšlenkou, že náš hlas nic nezmůže. Otevřeně svým podpisem podpoříme vždy podobné aktivity, protože CHCEME MÍT MOŽNOST VOLBY. Zamyslete se, prosím, na jakou stranu se přidáte vy.

Uveřejňujeme sken Petice a pokud nejste proti, zvažte prosím její podporu podepsáním její elektronické verze na www.dub.cz

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin a Veronika Novotných

O autorovi

Naše dlouholeté společné zájmy vyústili ve společný projekt - někdy se doplňujeme, někdy máme každý “svoje” téma. Celkově jsme sehraný tým, který potvrzuje nesmyslnost rovnice 1+1=11 ;-)