Probiotika proti arašídové alergii

Ukázalo se, že probiotika léčí arašídové alergie u 80% dětí a mohou nahradit vakcíny na stimulaci imunitního systému.

Moderní medicína zapomněla na jeden z nejdůležitějších systémů lidského těla - kolonie bakterií, které žijí v symbióze v lidských střevech. Tyto různé druhy bakterií pomáhají při trávení a chrání orgány a krev před toxiny. Také posilují imunitní systém.

V Loyola University Health System v Chicagu objevili, že některé konkrétní bakterie typu Bacillus v trávicím traktu vytvářejí spory v období stresu. V okamžiku, kdy se tyto spory bakterií potkají s B-lymfocyty imunitního systému, navzájem se na sebe naváží. V té chvíli začne tělo B-buňky reprodukovat rychleji. Tato akce podnítí rychlou reprodukci protilátek, aby pomohla v boji proti virovým a bakteriálním infekcím. Toto zjištění znamená budoucnost pro posílení lidského imunitního systému.

 

Probiotika nahradí vakcíny

Jednoho dne tak skončí vakcíny v “propadlišti dějin” jako nadbytečné, protože nedělají nic pro povzbuzení přirozené tvorby pozitivních bakterií naší střevní mikroflóry - ta pak neprosperuje ani nestimuluje přirozenou produkci protilátek proti všem možným infekcím. Vakcíny jsou jednoúčelové stimulanty imunitního systému, protože se zaměřují pouze na jeden konkrétní virový kmen. To může viry pouze povzbudit k mutaci, uvedením imunitního systému do většího nebezpečí při styku s agresivnějšími typy virů.

Zamysleme se společně - moderní medicína jednoho dne využije silná probiotika na povzbuzení kolonizace užitečných bakterií. Tato probiotika, která odpovídají na stres v těle, aktivují imunitní systém proti všem infekcím. Nebude potřeba desítek jednoúčelových vakcín, které obsahují škodlivé přídatné látky. Konec éry vakcín se blíží.

Kdyby nic jiného, moderní medicína právě v těchto dnech soupeří s lidským imunitním systémem, a to nejen potlačováním očkovacími látkami a těžkými kovy, ale také ho ničí na bakteriální úrovni. Antibiotika, která ničí jak špatné tak pozitivní bakterie, útočí na lidský imunitní systém tím, že likvidují právě ty kolonie bakterií, které urychlují reprodukci protilátek!

To je důvod, proč jsou probiotika tak důležitá, a to zejména pokud je tělo poškozené antibiotiky, glyfosáty nebo vakcínami. Tyto probiotické kultury jsou mozkem skutečně řídícím imunitní systém. Pokud tedy neustále tyto kolonie vyhlazujeme, pak náš imunitní systém dlouhodobě trpí.

 

Probiotický kmen léčí arašídové alergie u 80% dětí

Nyní vědci v Austrálii v Murdoch Children’s Research Institute zjistili, že probiotika jsou největším pomocníkem při léčení smrtelné arašídové alergie u dětí. Na 30 dětí, zapojených v této studii, bylo na začátku alergických na arašídy. Během 18měsíční studie, děti dostaly zároveň arašídovou mouku a probiotika Lactobacillus rhamnosus. Po roce a půl bylo 80% dětí schopno tolerovat arašídy. Zdá se tedy, že Lactobacillus rhamnosus je chybějící částí imunitního systému dětí. Vedoucí výzkumník Mimi Tang řekla, že rodiny zapojené ve studii byly tak ohromené probiotickou léčbou, že uváděly, že “změnila jejich život.”

Ve skutečnosti porozumění systému pozitivních bakterií v lidském těle a doplňování příslušnými bakteriemi by mohlo vyléčit různé druhy alergií a chránit tělo před mnoha patogeny.

“Tyto výsledky jsou rozhodujícím prvním krokem k vývoji léku k vyléčení alergie na arašídy a možná všech potravinových alergií,” řekla Mimi Tang. “Bude to velký pokrok lékařské vědy, jestli najdeme léčbu, která bude skutečné léčit. To zcela změní život dětí i dospělých, kteří mají arašídové alergie,” řekla.

Lactobacillus rhamnosus se často nachází v jogurtu, ale množství použité ve studii bylo vysoce koncentrované, odpovídající 10 kg jogurtu. Na konci této 18měsíční studie, byly děti schopny tolerovat až 14 arašídů nebo čtyři gramy arašídového proteinu denně. Obvyklý stupeň vyléčení během tohoto období jsou jen 4%. Nasazením probiotika Lactobacillus rhamnosus se procento vyléčených zvýšilo ze zanedbatelných 4% na neuvěřitelných 80%.

 

Závěrem si všechny z vás, které výše uvedená informace zaujala, dovolím nasměrovat na produkt jednoho z našich partnerů (firma NejenLéky). Potravinový doplněk Probiotika 70 mld. CFU je pozitivními probiotickými kulturami přímo nabitý a zmíněný Lactobacillus rhamnosus obsahuje také. Potřebujete-li tedy povzbudit svůj imunitní systém, zkuste využít předností uvedeného produktu. Nezapomeňte na 10% slevu pro naše registrované čtenáře!

Zdroj: www.naturalnews.com

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés