Roční korespondenční kurz "Chraňte svá prsa"

Jak jistě víte, v případě lidského zdraví dáváme přednost prevenci před jakoukoliv intervencí. A to bez ohledu na to, zda se jedná o postupy klasické západní medicíny či alternativní, přírodní přístup. Prevence je levnější a k tělu dlouhodobě šetrnější. Ano, můžete se dvakrát ročně pustit do "detox kúry", ale ještě lepší, než si na jaře a podzim pročistit játra a ledviny, je stravovat se po celý rok tak, aby žádná očista nebyla zapotřebí. Nebo ještě lépe - zavést "365 denní detox"!

V životě ale nastanou situace, kdy jste postaveni před rozhodnutí změnit svůj život ze dne na den. Doslova. Asi tušíte, kam mířím. Rakovina. Pokud jí naše medicína zachytí včas a nedošlo k masivním metastázím, obvykle si projdete klasickou cestou - operace, chemoléčba, popř. ozařování. A možná i dostanete návdavkem informaci o tom, "že byste měli přestat kouřit" nebo "začít se lépe stravovat". Pokud jste dostatečně uvědomělí, začnete si informace vyhledávat sami. A kde hledat? Kolik těch rizikových faktorů vlastně je? Co to znamená "lépe se stravovat"? Oficiální příručky se zabývají spíše léčbou a pod "prevencí" obvykle zařazují odstavce o screeningu a samovyšetření...

Onkologové bohužel nepatří mezi skupiny lékařů, kteří jsou obvykle nakloněni spoluprací s kýmkoliv, kdo nemá před jménem MUDr. Stojí si pevně za svým doporučením, co se léčebného postupu týče, a mezi našimi klienty byli dokonce i takoví, kterým se při náznaku odmítnutí operace či chemoléčby dostalo "ponaučení" ve stylu "Odmítnete-li, za půl roku tu již nebudete"... Existují ale světlé výjimky!!! Mezi nimi je i nejmenovaná paní doktorka, onkoložka a genetička, se kterou jsme se dali do diskuze po našich přednáškách na letošním veletrhu Evolution. Paní doktorka otevřeně přiznala, že je schopna při časovém presu předat pacientům pouze pár základních pouček o stravě a životním stylu. A tak slovo dalo slovo a každý z pacientů, který jí navštíví a má zájem o další informace, jak rakovině účinně předcházet či jak se po léčbě chovat, aby rakovina zůstala v remisi, skončí u nás. Pokud po první nezávazné schůzce souhlasí, začneme spolupracovat. Paní doktorka se specializuje na rakovinu prsu, u které se rizikové faktory zdravého jedince shodují s těmi, u kterých byla diagnostikována mutace genu BRCA1/2 (tato mutace není čistě ženská záležitost a u mužů znamená vyšší riziko nejenom rakoviny prsu, ale i rakoviny prostaty). Ne všichni, kdo jí navštíví, jsou z Prahy, a tak jsme připravili pro její pacientky a pacienty roční korespondenční kurz "Chraňte svá prsa".

 

"Chraňte svá prsa"

V průběhu 52 týdnů obdrží účastníci kurzu celkem 104 emailů, ve kterých budou (na přeskáčku - vždy jeden faktor životního stylu následovaný faktorem z oblasti výživy) postupně seznamováni s rizikovými faktory rakoviny prsu. Abych zde vše nemusel opětovně vysvětlovat, přijměte jako naši pozornost úvodní email kurzu s podrobným popisem a k tomu návdavkem první část o epigenetice (emaily se Vám otevřou v novém okně). A teď k nabídce ;-) Kurz mimo okruh pacientek osvícené paní doktorky spouštíme od 1.5.2016 a jeho cena je stanovena na 2.499Kč (cena za týden se tak blíží tomu, co dáte za 1 espresso v kavárně!). Tak neváhejte a vydejte se na cestu životem bez rakoviny! Mimochodem, 30 z 52 rizikových faktorů se shoduje i s těmi pro další čtyři další nejrozšířenější typy rakoviny (rakovina prostaty, rakovina plic, rakovina tlustého střeva a konečníku, rakovina žaludku) a tak k 1. září spustíme i roční kurz "Život bez rakoviny", do kterého budou ti z Vás, co se ke kurzu "Chraňte svá prsa" přidají, automaticky zařazeni zdarma! Pro zařazení do kurzu postačí odeslat email kliknutím zde. Automaticky zpět dostanete informační email s pokyny k platbě a v okamžiku připsání platby na účet budete osloveni s žádostí o potvrzení emailové adresy, na kterou bude kurz zasílán (= emailová adresa nemusí být Vaše, tzn. můžete kurz věnovat někomu blízkému, jehož zdraví Vám leží na srdci).

Úvodní email

1. týden: Epigenetika