jogurt

Souboj titánů, II. díl

Dnešní "ring volný" pokračuje čtyřmi souboji. Opět jsem vybral suroviny/potraviny, které by se na první pohled mohly zdát nezasvěcenému rovnocennými soupeři, ale jak sami zjistíte, v některých případech je převaha jednoho z protivníků více než zřejmá ;-)

 

souboj: losos vs. tuňák

Kategorie: 

Co byste NIKDY neměli jíst po ránu

Začnete-li ráno se "zdravou" snídaní ve stylu pomerančový džus, cereálie s odstředěným mlékem nebo celozrnný toast s máslem - pak máte vážné potíže se spalováním tuku!

Jíte-li takovou snídani, vaše hladina cukru v krvi stoupá a vaše tělo UKLÁDÁ TUK CELÝ DEN místo, aby ho spalovalo. Je to dokonce ještě horší: s touto “obvyklou snídaní” nedostáváte dostatek bílkovin, abyste nastartovali ráno svůj metabolismus.  

Kategorie: 

Probiotika mohou zlepšit krevní tlak

Nová studie odhalila, že pravidelné užívání probiotik může zlepšit krevní tlak. 

Probiotika jsou živé mikroorganismy (přirozeně se vyskytující bakterie v trávícím traktu), které jsou pokládány za zdraví přínosné. Jsou například obsaženy v některých jogurtech a potravinových doplňcích. Výzkumníci zjistili, že užívání probiotik snížilo systolický krevní tlak (vyšší číslo) v průměru  o 3.56 mililitru rtuťi (mm Hg) a diastolický tlak (nižší číslo) v průměru o 2.38 mililitru rtuťi (mm Hg) při porovnání s kontrolní skupinou, která probiotika neužívala.

Kategorie: