vláknina

Pitevní protokol: Olma Revital

Chia semínka právem patří mezi jednu ze superpotravin a díky obsahu Omega-3 mastných kyselin a nerozpustné vlákniny i mezi potraviny budoucnosti. Obojího se nám totiž ve stravě nedostává. Ještě před pár lety chia semínka skoro nikdo neznal a těch pár dovozců drželo ceny nahoře. Dnes již o nich slyšel snad každý, počet dovozců se výrazně zvýšil a tak dnes nejsou výjimkou ceny kolem 150 Kč za 1 kilogram.

Kategorie: 

Sbohem nafouknuté bříško!

Dnes svým příspěvkem mířím více na ženy, protože jsme to hlavně my, kdo tento problém řeší :-) Ona taková najednou těsnější sukně skutečně k dobré náladě člověku po ránu nepřidá. Často nás napadne - zase mám nějaké to deko navíc. To ale nemusí být pravda. 
Všem už se nám to někdy stalo, a tak jistě víte, o čem píšu. Nadýmání není nejen nepříjemné, ale často také nevzhledné. Co se tedy dá dělat s kotníky, bříškem, prsty a dalšími částmi těla, které přes noc jaksi “vyrostou”?

Kategorie: 

3x3 důvody, proč snížit konzumaci luštěnin, část III.

V předcházejících dvou dílech jsem se věnoval spíše důvodům, které jsou podložené studiemi a jen těžko je laik může rozporovat. V této závěrečné části budu spíše spekulovat a uvádět své vlastní názory. A závěrem přidám komentář k jedné luštěnině, která by měla podle mého stejně jako sója úplně zmizet z vašeho jídelníčku ;-)

 

Zapomeňte na konzervy, prosím…

Kategorie: