výživa

10 + 2 nutričních nedostatků způsobujících depresi

Divíte se někdy, kam se poděla vaše dobrá nálada? 

Pokud se váš optimistický pohled na život vytratil, pak byste měli vědět, že kromě psychologických důvodů hraje výživa klíčovou roli při udržování vaší nálady. Existuje několik nutričních nedostatků, které mohou vést k pocitům deprese. 

Kategorie: 

Fakta o výživě - stručně a přehledně, I.

Po vydání pátečního příspěvku, který jsme vydali jako reakci na informace uveřejněné v Lidových novinách, nás napadlo dát dohromady některá základní fakta o výživě. Je totiž evidentní, že některé pravdy musí být opakovány dostatečně dlouhou dobu, aby byly veřejností skutečně přijaty jako fakt.
  
Bohužel některé polopravdy či nesmysly se šíří kolem nás i díky odborníkům. Je pak těžké se v informacích vyznat. Pojďme si tedy společně zopakovat některá fakta o výživě.

 

Kategorie: 

3 x 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout - I. část

Hubnutí je věčné téma. V naší zpohodlnělé civilizaci, kde je atraktivní, levné a vysoce kalorické jídlo v podstatě na dosah ruky a kde pravidelný pohyb mnoho lidí nepovažuje za důležitý, počet lidí s nadváhou neustále roste. V počtu obézních/lidí s nadváhou jsme na 9. místě na světě (data z roku 2009). 

Kategorie: 

Syndrom propustnosti střev - co, proč, jak? IV.

 

Po předchozích třech dílech o syndromu propustnosti střev dnes přicházím se čtvrtým, posledním dílem, zaobírajícím se možnými potravinovými doplňky, které mohou léčbu urychlit. Předchozí díly:

I. díl - syndrom propustnosti střev - příčiny

Kategorie: 

Stránky