výživa

Covid-19: SKUTEČNÁ prevence a léčba 3/9

V tomto díle bych se rád věnoval mé nejoblíbenější činnosti - propagaci zvýšení imunity formou změny životního stylu. Životní styl je velmi souhrnný pojem a v tomto případě si do něj dovolím zařadit i dietetické změny (změny v jídelníčku). Všechny níže uvedené informace považuji za prevenci, nikoliv za léčbu Covid-19. Pokud ale většinu níže uvedených informací dlouhodobě praktikujete, je velká pravděpodobnost, že netrpíte jednou ze známých komorbidit a tím pádem Vám ani při nákaze nehrozí těžší průběh, který by Vás upoutal na nemocniční lůžko.

 

Kategorie: 

10 + 2 nutričních nedostatků způsobujících depresi

Divíte se někdy, kam se poděla vaše dobrá nálada? 

Pokud se váš optimistický pohled na život vytratil, pak byste měli vědět, že kromě psychologických důvodů hraje výživa klíčovou roli při udržování vaší nálady. Existuje několik nutričních nedostatků, které mohou vést k pocitům deprese. 

Kategorie: 

Fakta o výživě - stručně a přehledně, I.

Po vydání pátečního příspěvku, který jsme vydali jako reakci na informace uveřejněné v Lidových novinách, nás napadlo dát dohromady některá základní fakta o výživě. Je totiž evidentní, že některé pravdy musí být opakovány dostatečně dlouhou dobu, aby byly veřejností skutečně přijaty jako fakt.
  
Bohužel některé polopravdy či nesmysly se šíří kolem nás i díky odborníkům. Je pak těžké se v informacích vyznat. Pojďme si tedy společně zopakovat některá fakta o výživě.

 

Kategorie: 

3 x 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout - I. část

Hubnutí je věčné téma. V naší zpohodlnělé civilizaci, kde je atraktivní, levné a vysoce kalorické jídlo v podstatě na dosah ruky a kde pravidelný pohyb mnoho lidí nepovažuje za důležitý, počet lidí s nadváhou neustále roste. V počtu obézních/lidí s nadváhou jsme na 9. místě na světě (data z roku 2009). 

Kategorie: 

Syndrom propustnosti střev - co, proč, jak? IV.

 

Po předchozích třech dílech o syndromu propustnosti střev dnes přicházím se čtvrtým, posledním dílem, zaobírajícím se možnými potravinovými doplňky, které mohou léčbu urychlit. Předchozí díly:

I. díl - syndrom propustnosti střev - příčiny

Kategorie: 

Stránky