22 důvodů, proč nepít Coca Colu

Věděli jste, že Cola je známá jako nejcennější značka v historii? Ovšem kyselost Coly je téměř stejná jako kyselina v baterii. Její složky se však ukazují jako velmi silný čistič povrchů. Cola může čistit stejně nebo dokonce lépe než ostatní čisticí prostředky zaměřené na úklid domácnosi. Faktem ale zůstává, že Cola je pro lidské tělo vlastně jed.

Ve srovnání s lidmi, kteří vůbec nekonzumují Coca Colu či jiné limonády nebo je nepijí každý den, lidé, kteří konzumují Colu a ostatní limonády mají o 48% zvýšené riziko mrtvice a srdečního infarktu.

Časopis Respirology zveřejnil studii, podle které spotřeba Coca Coly a jiných limonád může vést k dýchacích poruchám, chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a astmatu.

Podle některých studií je hodnota pH v Cole a některých limonádách okolo 2,5. V těchto nápojích je jednoduše příliš kyseliny. Coca Cola je tedy spolu s podobnými limonádami VELMI kyselinotvorná. K lepšímu pochopení této informace je třeba dodat, že hodnota pH vody je 7 a hodnota kyseliny v baterii je 1. Je tedy lepší a zároveň praktické použít Colu při domácím úklidu. 

 

...nepotřebujete čistič na úklid domácnosti, pokud máte Coca Colu. Pomůže i při některých zdravotních obtížích. Může být užitečná i na vašich zahrádkách.
 

 

Praktické využití Coca Coly nejen při domácím úklidu

Je to silný čistič na spálené pánve. Vložte pánev do Coca-Coly, nechte ji působit nějakou dobu a pak pouze opláchněte čistou vodou. 

Je účinná při odstraňování vodního kamene ve varných konvicích. Postup je stejný jako u spálené pánve.

V kombinaci s hliníkovou fólií snadno a rychle vyleští chrom. Složte fólii několikrát přes sebe, nalijte trochu Coca Coly na fólii a snažte se vyčistit požadovanou chromovou část do lesku. 

Je účinná při odstraňování mastných skvrn z oděvů.

Kyseliny v Coca Cole mohou zabít slimáky a šneky.

 

Může odstranit skvrny od krve z oděvů a textílií.

Pomocí Coca Coly můžete vyčistit staré kovové mince. Namočíte-li staré kovové mince do Coca Coly, odstraní plak a mince získají lesk. Majitelé detektorů kovu vědí své :-)

Je také účinná při odstraňování rzi. Namočte kousek látky nebo houby do Coca Coly a aplikujte na rezavý povrch. 

Je efektivní při odstraňování žvýkačky z vlasů. Nalijte Colu do misky a pak do ní ponořte část vlasů se žvýkačkou. 

Cola se také ukázala velmi silná při čištění olejových skvrn z podlahy

Nalijte trochu Coly na zoxidované kontakty u autobaterie a budete překvapeni výsledkem. 

Technika, kterou používají již dlouhou dobu distributoři CocaColy, je čištění motorů Colou.

2 litry Coca-Coly stačí na vyčištění rzi ze špinavého bazénu

Cola také dokonale vyčistí toaletu. Colu pouze nalejte okolo mísy, počkejte několik minut a poté spláchněte. 

Aplikujte trochu Coly na koberec, vydrhněte a potom vyčistěte s mýdlovou vodou. Odstraníte výrazné skvrny z koberce. 

K dodání lesku vlasům stačí vlasy přelít plechovku Coca Coly, dobře vmasírovat a závěrem opláchnout čistou vodou.

Coca Colu vylejte na dlažbu, nechte chvíli působit a pak jen důkladně vytřete. Spáry budou jako nové. 

Cola také umí vyčistit skvrny z čínského porcelánu.

Kyselina fosforečná dobře vyčistí zašpiněná skla brýlí. Po odstranění skvrn Colou pouze brýle opláchněte v čisté vodě.

Coca Colou můžete zalévat azalky a gardénie, protože pak zvýšíte kyselost půdy, kterou tyto rostliny milují a následně se to projeví na jejich zrychleném růstu. Cukr v Cole živí mikroorganismy v půdě, a tím zvyšuje organickou hmotu v půdě. To samé platí i při použití Coca Colu v kompostu.

Coca Cola pomáhá při žaludeční nevolnosti, pocitu na zvracení či bolesti žaludku z otravy jídlem, což ví většina rodičů malých dětí. Jedná se o běžně doporučovanou první pomoc i dětskými lékaři. Colu dobře vychlaďte, nechte vyprchat kysličník uhličitý a užívejte po malých doušcích. 

Při bolesti v krku, zkuste kloktat Coca Colou. Bublinky oxidu uhličitého uvolní hleny v krku.

Jak jste už pochopili, v podstatě nepotřebujete čistič na úklid domácnosti, pokud máte Coca Colu. Pomůže i při některých zdravotních obtížích. Může být užitečná i na vašich zahrádkách.

 

Co se odehrává v těle po požití Coca Coly?

  • 10 minut po vypití Coca Coly dochází ve vašem těle k prvním reakcím organismu. Kyselina fosforečná inhibuje účinek cukru, což je jedna z hlavních složek v Coca Cole. 
  • Hladina inzulínu v krvi se zdvihne 20 minut po požití Coly.
  • Kofein tělo zcela vstřebá po 40 minutách. Objevují se změny v očních panenkách, které se rozšiřují a krevní tlak se zvyšuje. Cola blokuje receptory adenosinu, který přenáší energii v našem těle a který je vytvářen hlavně před spánkem a při únavě. Pokud jsou tedy receptory adenosinu blokovány, je organismu zabraňováno v přirozené ospalosti.
  • 45 minut po vypití Coly dochází v mozku ke zvýšení produkce hormonu dopaminu, což je hormon “štěstí a spokojenosti”. Jde o stejný důsledek jako způsobuje v mozku heroin
  • 1 hodinu po konzumaci se objevují problémy se zažívacím traktem, metabolismus se zpomaluje díky vápníku, zinku a hořčíku, které se vážou na kyselinou fosforečnou. Vápník je také vylučován močí.

 

Je žádoucí, aby lidé Coca Colu i jiné podobné limonády přestali úplně konzumovat, protože při zvýšené konzumaci si mohou mimo jiné zničit zubní sklovinu a zvýšit sklon k zubním kazům.

Neberte oddálení nutnosti spánku jako pozitivní důsledek vypití Coca Coly. Máte-li výjimečně potřebu jít spát později, než přirozeně hlásí váš organismus, dejte si raději "čistý" kofein v podobě kávy. Kofein v Coca Cole je do těla doprovázen spoustou dalších nežádoucích látek! 

Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés