Aktivní černé uhlí - přírodní "vysavač"

Ti z vás, kteří pamatují doby před rokem 1989, si jistě vzpomenou, že černé uhlí bylo jedním z mála stálic v našich domácích lékárnách. Řešilo se tím daleko více zdravotních obtíží než dnes. A přitom se jedná o velmi levný účinný prostředek! Od té doby se na něj trochu pozapomnělo a určitě neprávem. Díky vylepšeným technologiím výroby se z něj stala velmi účinná zbraň při detoxikaci, předávkování léky a drogami a své použití najde i v kosmetice. Já osobně mám stále připravených několik kapslí aktivního černého uhlí a pokud si najdu čas na "carb-loading", občasné "předávkování" karbohydráty formou návštěvy sushi baru, pak mi aktivní černé uhlí přijde vhod. I přes vyšší kvalitu tuňáka nutného k přípravě sushi a sashimi je stále velká pravděpodobnost jeho kontaminace těžkými kovy a sójová omáčka podávaná se sushi rovněž způsobí tělu nepřiměřenou zátěž. 4-5 tobolek černého uhlí zapitých sklenkou vody před odchodem ze sushi baru tento problém efektivně vyřeší - z právě zkonzumovaných potravin na sebe naváže většinu těžkých kovů a následně jsou vyloučeny stolicí. Tento postup doporučuji zavést pokaždé, když budete jíst mimo domov, kde nemáte kontrolu nad kvalitou surovin, ze kterých se pokrmy připravují - hlavně pak v případě, že jste ze sociálních důvodů nuceni sníst něco, co byste si doma sami neuvařili, protože víte, že vám taková strava nedělá dobře. V některých případech se jednoduše nesluší jídlo odmítnout.

A teď k hlavním účinkům aktivního černého uhlí:

První pomoc při otravách jídlem
Aktivní černé uhlí patří mezi "nechemickými" přípravky mezi ty s nejvyšším potenciálem absorbce požitých látek a tak se dá využít při prvních příznacích otravy jídlem, předávkování léky i drogami. Je schopno na sebe navázat až 60% tělu nepřirozených látek, které se vám dostanou do žaludku.

Detoxikace
Stejně jako v případě otravy jídlem můžete aktivní černé uhlí učinně využít jako detoxikační prostředek pro celý trávící systém. Pokud jste se rozhodli pro očistu těla formou kompletního půstu nebo očisty prostřednictvím džusů, začněte očistu dávkou aktivního černé uhlí - celý proces odstranění nepřátelských látek z těla tím jen umocníte.

Zažívací problémy/plynatost
Aktivní černé uhlí dokáže účinně navázat a eliminovat nadbytečné plyny ve střevech a již několik tobolek vás těchto problémů zbaví.

Omlazující efekt
Aktivní černé uhlí dokáže tkáním v těle zabránit určitým buněčným změnám spojeným s procesem stárnutí. Platí to především pro játra, nadledvinky a ledviny, hlavně pak při pravidelných preventivních dávkách. Pokusy na zvířatech ukazují, že pravidelné užívání aktivního černého uhlí dokáže zvýšit dožití až o 34%.

Snížení cholesterolu
Pravidelným preventivním užíváním aktivního černého uhlí snížíte nejenom celkový cholesterol, ale i tuky a triglyceridy v krevním řečišti! Vaše srdce, játra i mozek vám poděkují ;-) 

Bojovník proti virózám
Aktivní černé uhlí je využíváno při léčbě cholery, úplavice a spousta lidí věří, že funguje i v případech lehčích nachlazení virového původu. Navazuje na sebe toxiny vylučované viry i baktériemi a tak zlehčuje průběh onemocnění a zvyšuje šance na rychlé uzdravení. 

Bělení zubů
Veškeré chemické i mechanické způsoby vybělení vašich zubů zabarvených díky konzumaci kávy, čaje a dalších potravin "zblednou" před silou aktivního černé uhlí ;-) Jednou týdně zkuste na zubní kartáček namísto chemické zubní pasty otevřít a vysypat jednu kapsli s aktivním černým uhlím a důkladně si s ním vyčistit váš chrup - až se usmějete, uvidíte co aktivní černé uhlí dokáže ;-) Ta práce s následným čištěním umyvadla vám za to jistě stojí ;-)

A jaké znáte další využití aktivního černého uhlí? Nebojte se s ostatními čtenáři o své vlastní aplikace podělit ;-)

Věděli jste, že...? 
- "aktivní" v případě černého uhlí znamená proces, kdy je černé uhlí vystaveno krátkodobě vysokým teplotám a tím se zjemní a je schopno expandovat co do objemu
- 1 gram aktivního uhlí pokryje plochu cca 500m2, což je zhruba plocha menší stavební parcely ;-)

Poznámka pod čarou Stejně jak aktivní černé uhlí na sebe dokáže navázat tělu škodlivé látky, navazuje na sebe i živiny a veškeré léky! Nedoporučujeme jej proto užívat cca 1 hodinu před a 2 hodiny po požití léků, léčebných prostředků i výživné stravy - jejich účinnost by se výrazně snížila a spousta toho prospěšného, co jste v dobré víře zkonzumovali, by odešla s vaší stolicí...

Výběr kvalitního aktivního černého uhlí dostupného na našem trhu je poměrně úzký - doporučuji vynechat z hledáčku všechny varianty uhlí lisovaného do tablet (jak jsme znali v minulosti či jak můžete vidět na úvodní fotografii)  a zaměřit se na variantu v želatinových tobolkách, popř. na volně sypané uhlí (vhodnější pro využití při bělení zubů). Prášek je ale velmi jemný a hůře se s ním manipuluje. 
Delší dobu je na trhu preparát ČÁRKL a nově má v sortimentu aktivní černé uhlí i náš partner, firma VIRDE. Se slevou pro čtenáře VyváženéZdraví.cz jej můžete zakoupit zde.

 

Carbo Aktiv tob. 30

Carbo Aktiv 30 tobolek - levné, rychlé, účinné ;-)

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn