Domácnost bez jedů

Bude to znít možná agresivně, ale žijeme v každodenní válce. Chemické válce. Jsme neustále obklopeni chemikáliemi, které rozhodně nepatří do našeho přirozeného života. Bisfenoly v PET lahvích (více v článku zde), domácnost až laboratorně „čistá“ do chemických čističů, konvenční kosmetika s množstvím ropných derivátů, jídlo plné stabilizátorů a „Éček“...

Naše tělo se musí denně potýkat s desítkami „chemických útoků“, kterým se dá jednoduše předejít. Stačí dělat malé krůčky a zbavovat se jednotlivých hrozeb. Klidně jednu po druhé. Nemusíte měnit hned celý svůj život. Stačí si uvědomit, že naše zdraví máme v našich rukou jen my a nikdo jiný nic přínosnějšího pro nás neudělá, než my sami. Takže jak začít?

 

Máte z domova chemickou laboratoř?

Dnes vám pomůžeme výrazně zbavit vaši domácnost chemických prostředků, které by se daly použít spíše pro výrobu výbušnin a chemických koktejlů, než pro očistu domácnosti a nás samotných. Ukážeme vám domácnost bez jedů – a přesto krásně čistou a voňavou.

Co v domácnosti běžně používáme:

  • prostředek na mytí nádobí (zpravidla gel),
  • prostředek na hrubší mytí nádobí („tekutý písek),
  • prací prášky,
  • aviváže,
  • univerzální čistič na všechny povrchy,
  • WC čistič,
  • čistič odpadů,
  • prášek / gel do myčky nádobí.

Pěkná řádka čističů a chemických pomocníčků, viďte? Takhle pohromadě to vypadá jako solidní zátěž pro naše zdraví. Jenže jak z toho ven? Jak zbavit naši domácnost těchto jedů a ulehčit životnímu prostředí (kam se zbytky těchto chemických prostředků dostanou skrze odpadní vodu) a našemu již chatrnému zdraví?

 

Je i jiná cesta...

 

Zkuste alternativy. Na každý z produktů z našeho „chemického“ seznamu existuje přírodní alternativa. A to taková, která paradoxně funguje lépe, než konvenční originály. Ukazuje, že vše jde i nechemickou cestou. Takovou, která nás dříve nebo později nezahubí. Jaké značky těchto prostředků existují?

 

Frosch
Bio-D
Feel Eco
a mnohé další

 

Takové prostředky můžete koupit v lepších drogeriích (spíše ve větších městech), případně i v internetových obchodech. Můžete zkusit e-shop firmy Econea.cz – jak již od nás víte, vede ho tým mladých nadšenců, kteří nám ostatním chtějí ulehčit od nezdravého chemického života.

Kromě prostředků bez ropných derivátů můžete u nich nakoupit i výrobky netestované na zvířatech (Cruelty Free – ideální i pro vegany), případně i v BIO kvalitě (ze složek z kontrolovaného zemědělství). Vše, co potřebujete pro přirozeně zdravou domácnost. A vězte, že prostředí, v jakém žijeme, má obrovský vliv na naše zdraví a psychiku. A zároveň věříme, že nejspíše nikdo nechce záměrně škodit naší přírodě, kterou by si měli užít i naši potomci. 

Jdete do očisty domácnosti s námi?

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés