Irisdiagnostika a děti

Konečně jsme dospěli k bodu, kdy máme pocit, že je načase oživit naše stránky. Proto dnes přinášíme první rozhovor, který se týká jedné zajímavé alternativní diagnostické metody. Jde o irisdiagnostiku. Když jsem se před lety dozvěděla, že moje spolužačka a kamarádka Martina Sýkorová se irisdiagnostikou zabývá, nedalo mi to, abych ji nejprve nevyzkoušela sama na sobě a poté i u dětí. Byla jsem velice překvapená, co vše se dá z oka vyčíst.

 

Martino, můžeš nám stručně vysvětlit, co to je irisdiagnostika?

Irisdiagnostika je určování diagnózy z oční duhovky. Oko je propojeno s celým naším tělem. Díky velké citlivosti tohoto propojení se jakékoli vytvářející zdravotní změny v organismu, začnou hned v počátku zakreslovat v oku. Proto je irisdiagnostika vynikající prevencí pro každého z nás. Jak pro seniory, juniory, tak i malé děti. V oku odkrýváme nejen důsledky, ale hlavně příčiny zdravotních problémů. Oko je odrazem našeho životního stylu. Výborné je, že irisdiagnostika odráží nejen naše nemoci, ale i naši psychiku.

 

Jaké jsou výhody této metody?

Je to bezkontaktní, rychlá, spolehlivá a preventivní metoda, vhodná i pro malé děti.

 

Tady si dovolím poznamenat, že je ale důležité, jak moc dobře terapeut metodu ovládá.

Ano, to je pravda. Tato metoda vyžaduje nejen znalosti, ale i praxi, resp. cvik. To, co už dnes po letech praxe vidím v oku, se mi často tak jednoznačné na počátku nezdálo.

 

Dnes se budou moje dotazy točit hlavně kolem dětí, a tak mě zajímá, od jakého věku lze tuto metodu použít u dětí?

U dětí přibližně od 5 let. Když je dítě ukázněné a klidné, tak je to možné už u dětí 3letých.

 

Můžeš nám popsat nějakou zkušenost s takto malými dětmi?

Nedávno ke mně přišla maminka s 3letou holčičkou a chtěla vyšetření pro sebe i pro své dítě. Holčička byla moc šikovná, takže nebyl problém ji vyšetřit. Během vyšetření jsem znovu mohla sledovat, jak se některé naše predispozice pro určité choroby nacházejí i v genech našich dětí. Z oka můžeme vyčíst nejen nemoci, které nás trápí, ale i nemoci, které mohou teprve přijít. U maminky se to týkalo průdušek, srdce a páteře. U holčičky průdušek a srdce.

 

Můžeš nám vysvětlit, co to znamená?

Maminka mi potvrdila, že celé dětství trpěla na záněty průdušek. Ještě v současnosti, když prochladne a má-li virózu nebo chřipku, tak se to hned projeví na průduškách úporným kašlem. Trpí také vysokým tlakem (hypertenzí), který patří mezi nejčastější onemocnění srdce a cévního oběhu. Její otec má bypass, přesněji aortokoronární bypass. Je to kardiochirurgická operace srdce. A dále má skoliózu páteře.

 

Holčička od narození trpí dráždivým kašlem, a proto hlavně v noci nemůže klidně spát.

Se srdíčkem zatím nic nemá a samozřejmě celý život nemusí mít, když bude o této predispozici vědět a vyvaruje se např. nadměrné zátěže srdce. Tatínek holčičky původně chtěl, aby byla vrcholovou sportovkyní, což by mohl být velký nápor na srdce. Otec naštěstí od této představy ustoupil a uvědomil si, že svým přáním chtěl splnit jen svůj sen a nebral v úvahu zdravotní možnosti své dcery.

 

No, to je úžasné! Takže se touto metodou dá i ovlivnit zdraví a další aktivity dětí v budoucnosti?

Samozřejmě. Nyní pracuji na projektu „Irisdiagnostika pro mateřské školy“, což znamená, že budu oslovovat MŠ s nabídkou pro rodiče nechat provést preventivní irisdiagnostické vyšetření u jejich dětí a popř. u nich samotných. Věřím, že příjemnou bezbolestnou cestou můžeme ochránit děti před některými onemocněními nebo je následnou péčí alespoň zmírnit.

 

Vím, že máš pro naše čtenáře překvapení. Můžeš mi říct detaily?

Nabízím tímto všem Vašim registrovaným čtenářům, kteří mi při objednání sdělí speciální kód, možnost vyšetření tzv. 1+1. Znamená to, že každému rodiči, který u mě podstoupí popsanou metodu, nabízím navíc i vyšetření dítěte do 15 let zdarma, a to až do konce února 2015.

 

Martino, děkuji Ti jménem všech čtenářů, kteří tuto nabídku využijí, za tuto prima možnost. Bylo mi potěšením, že jsi nám věnovala čas a už nyní se budeme těšit na pokračování :-)

 

Martina Sýkorová se už víc jak 15 let věnuje alternativní medicíně – kromě irisdiagnostiky se věnuje i reflexní terapii, různým druhům masáží, elektropunktuře, práci s energiemi, získala i certifikát Mistr Reiki a léčbu doplňuje přírodními produkty. Věk jejích klientů se pohybuje od 3 do 90 let. Mimo jiné se věnuje práci s dětmi, zdravotně postiženými, ale zaměřuje se i na pomoc párům usilujícím o otěhotnění. Pro více informací klikněte na její stránky Zelená oáza.

 

 

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés