Jak netradičně použít pivo

Poměrně velké množství lidí si v naší zemi podle statistik pravidelně užívá pití piva. Je ale možné použít ho i v dalších případech. Zvláště když nechcete vyhodit pivo, které je třeba zvětralé. Existují totiž různé druhy využití piva, o kterých možná nevíte. Je načase si je připomenout.

 

Marinuje se v něm maso. Použijte pivo do marinády místo obvyklejšího vína. Nejen, že maso pak lépe chutná, ale také je jemnější a měkčí. 

Pomáhá trávě lehčeji růst. Vylejte pivo na hnědé skrvny na svém trávníku, abyste pomohli trávě lépe růst. Tráva absorbuje živiny, cukr a energii, kterou potřebuje ke svému růstu.

Zabíjí slimáky a hlemýždě. Naplňte nádoby nebo láhve se širokým hrdlem pivem do čtvrtiny až poloviny pivem. Potom je rozmístěte po zahradě. Slimáci a hlemýždi budou přitahováni vůní piva a utopí se.

Zabíjí myši. Toto možná zní trochu divně, ale zkuste naplnit kbelík zhruba do třetiny levným pivem a k němu zvenku přiložte dřívko nebo něco, co povede k hornímu okraji. Myši, když toto ucítí, vylezou po dřívku, skočí dovnitř a už nebudou schopné vylézt.

Zklidňuje žaludeční nevolnosti. Máte-li bolesti břicha, vypijte pomalu  jednu sklenku. Hořčiny obsažené v pivu zklidní okamžitě většinu žaludečních nevolností. Alkohol také pomáhá snižovat bolest. Pivo nepijte v případě, že máte vředy nebo zánět žaludku.

Leští zlato. Namočte kousek hadříku do nějakého piva a začnete s ním leštit váš zlatý šperk, abyste získali ztracený lesk. Pozor - neleštěte takto drahokamy. Na doleštění použijte suchý hadřík.

Součást koupele. Přidejte několik lahví či plechovek do vany, ve které se chystáte relaxovat. Věřte, nevěřte, takový nálev udělá to dobře i vaší pokožce. Kvasnice jsou totiž dobré ke zjemnění a zklidnění pokožky.

Oživení vlasů bez lesku. Vařte zhruba hrníček tak dlouho, dokud se neodpaří cca 2/3 celkového množství. Takto zbavíte pivo alkoholu, který není pro vlasy žádoucí. Po vychlazení koncentrátu smíchejte se šampónem a vlasy umyjte obvyklým způsobem. Vlasy při pravidelném používání znovu získají ztracený lesk. 

Leští dřevěný nábytek. Nechte klesnout pěnu a pak v pivu navlhčete kousek hadříku a drhněte s ním nábytek. Takto můžete nábytek leštit, až jeho vzhled oživíte a dodáte mu lesk.

Při vaření. Když např. vaříte krevety, zkuste přidat pivo do vroucí vody. Okořeňte je, jak chcete, ale nepřevařte je. Výsledkem budete překvapeni. Použití piva při vaření guláše je jistě známé.

Po vší té námaze se také trochu napijte :-) 

Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés