Jak se zbavit ucpaného nosu za 1 minutu

S nástupem zimního počasí může přijít i nepříjemná rýma resp. ucpaný nos. Objevili jsme tento "recept", jak je možné se rychle a účinně pomoci. Toto jednoduché dýchací cvičení, které vyvinuli ruští lékaři, vám pomůže vyčistit ucpaný nos nebo se zcela zbavit ucpaného nosu během jedné minuty. Dané dýchací cvičení obvykle funguje u více než 85% lidí. Ujistěte se, že postupujete správně postupujte dle pokynů.

Postup

  • Štípejte svůj přeplněný nos a zároveň jděte svižně se zavřenými ústy. Budete pravděpodobně moci ujít kolem 20-30 kroků.
  • Během chůze byste měli zadržet svůj dech, dokud nebudete mít silnou potřebu dýchat. Pak si sedněte tak, abyste měli svoji páteř úplně rovnou a zaměřte se na svůj dech.
  • Jakmile uvolníte svůj nos, pokračujte ve svém obvyklém dýchání (ne s hlubokými nádechy) a držte ústa zavřená. Místo hlubokého dýchání použijte menší nádechy a pak uvolněte všechny svaly ve výdechu, zejména horní části hrudníku i další dýchací svaly.
  • Zkuste další (menší) nádech a opět se uvolněte. S každým nádechem zkoušejte toto menší nebo mělké dýchání při zachování relaxovaného stavu.
  • Vaším úkolem je udržet potřebu vzduchu po dobu asi 2-3 minut s celkovou relaxací svalů v těle. Dýchání může být v průběhu tohoto redukovaného nebo mělkého dýchání častější, ale to je v pořádku.

Tato metoda, jak se zbavit ucpaného nosu, se vám může zdát hloupá a příliš jednoduchá, ale funguje. Jakmile se vám jednou podaří protáhnout nos, je důležité dýchat pouze nosem a ne ústy.

Uvedené dýchací potíže nikomu nepřejeme, ale budeme rádi, když nám o svých zkušenostech s aplikací popsané metody napíšete. Přejeme bezproblémové dýchání!        
 

Zdroj: livingtraditionally.com

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés