Jód tak trochu jinak: IQejce

Jak Vám osobně chutnají mořské řasy? Mě moc. Stejně tak i našemu mladšímu synovi. Ten ty instantní pojídá po celých vaničkách. I díky tomu má jódu a dalších minerálů, které mořské řasy obsahují velké množství, dostatek. Do staršího syna bych ale nedostal ani gram. Ryby miluje, ale mořské plody a především mořské řasy ne. Dokonce ani námi propagovaná himalájská sůl Cereus, kterou používáme jako jedinou na dosolování projde ve všech variantách, až na Kelpanku...

 

 

Blýská se ale na lepší časy ;-) Na trhu se teprve nedávno objevila IQejce od rodinné firmy Maiwald, které se chlubí právě vysokým obsahem jódu. Zkuste vymyslet, jak byste do vajec jód dostali. To nevymyslíte ;-) Maiwaldovic se rozhodli krmit jejich nosnice právě kelpem, jednou z nejdostupnějších mořských řas.

 

Chaluha bublinatá, neboli kelp (Laminaria digitata)

Kelp, česky chaluha bublinatá, obsahuje mimo již zmíněný jód velmi zajímavá množství dalších minerálů - draslíku, manganu, vápníku či železa a je velmi dobrým zdrojem vitamínu K1. Firma vsadila všechny karty právě na propagaci vyššího obsahu jódu, ale mě osobně přijde jako unikátní spíše spojení superpotraviny (vejce) a celé škály minerálů, na které jsou vejce nosnic na klasické stravě chudé. O vejcích jsem toho již napsal dostatek a raději, než se opakovat, Vás odkáži na některé z nich (viz níže pod "související články"). Kombinace dietetického cholesterolu, který je základní surovinou pro většinu steroidních hormonů tvořících se v lidském těle (testosteron, progesteron, estrogen, kortizol, atp.) či žlučových kyselin a bez něhož by se nám netvořil vitamín D (vzniká za dopadu UV záření na pokožku právě přeměnou cholesterolu), kvalitní bílkoviny a v tucích rozpustných vitamínů povýšená o minerály přecházející do vajec z kelpu je unikátní! Chcete-li vědět více, podívejte se na stránky IQejce a žádejte je u svého prodejce zdravé výživy. 

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn