Letem světem přírodními antibiotiky, III. část

Další díly

Předchozí dva díly našeho mini-seriálu o přírodních alternativách komerčně vyráběných antibiotik trhaly rekordy ve čtenosti! A tak jsem tu s dalším pokračováním ;-) Upřímně? Mohl bych pokračovat s jednou trojicí každý týden až do příštích Vánoc! Těch bylinek a plodů Matky přírody, které jsou mnohdy silnější (a k tělu přátelštější) než ty bílé pilulky, které zakoupíte na předpis v lékárně, je podstatně více, než si myslíte. Prakticky každý národ má svou “přírodní lékárničku” a v ní i pár přípravků působících proti virům a bakteriím. 

 

Extrakt z grapefruitového semínka

The Journal of Alternative and Complementary Medicine zveřejnil studii, podle které je tento extrakt účinný proti 800 druhům virů a baktérií, proti více jak stovce kmenů plísní a mnoha parazitům. Má vysoký antioxidační potenciál, zvyšuje imunitu, uvádí tělo přirozeně do zásaditého stavu a pomáhá při trávení tím, že podporuje růst prospěšné střevní mikroflóry. Jednotlivé studie potvrzují, že extrakt z grapefruitového semínka dokáže divy v prevenci rakoviny, při snižování krevního tlaku, v léčbě i prevenci Alzheimerovy choroby a řady dalších onemocnění.

Naředěný extrakt z grapefruitového semínka můžete úspěšně použít i v případě léčby vašich domácích miláčků - nejenom na případné rány, ale třeba i jako účinný sprej, který je zbaví blech! Díky jeho protiplísňových účinkům je poslední dobou využíván i jako účinný eko-čistič - zbaví vaši domácnost plísní a hub a funguje i jako skvělý postřik proti některým škůdcům na okrasných i užitkových rostlinách. Na trhu najdete různá balení od různých výrobců - liší se i cenově. My doma používáme extrakt od společnosti Virde, nyní i ve zvýhodněných balíčcích.

 

Extrakt z olivových listů

Olivovník nám toho dává více, než jen výtečné olivy a lahodný olej na saláty. Extrakt z listů má silné antivirální účinky a dokáže účinně bojovat proti různým mikrobům. Extrakt se rovněž uplatňuje v omlazující kosmetice - výborně totiž zbavuje naše tělo volných radikálů. V oblasti boje proti virům funguje dokonce lépe než jakékoliv komerčně vyráběné antibiotikum. Dokáže totiž zastavit přísun aminokyselin k virům a tím brání jejich rozšíření v těle. Jedna z posledních zveřejněných studií popisuje stav, kdy vystavení kolonie E. Coli účinku 6% extraktu z olivových listů kolonii kompletně zničilo! Podobně jako dříve zmíněná přírodní antibiotika má tento extrakt širokospektrální účinky - působí proti baktériím, virům i plísním.

Jedna kapsle (250mg extraktu) třikrát denně s jídlem je účinným lékem proti nachlazení, chřipce, zánětu nosních dutin, oparu, lupence i různým alergiím!

 

Oregánový olej a další bylinky

Essenciální oleje jsou stále více využívány naturopaty a neslouží jen jako náplň aromalamp. Jedním z nejsilnějších je pak oregánový olej. Má antimikrobiální, antibakteriální, antiparasitické, antivirové a protiplísňové účinky! Můžete jej využít vnějšně i vnitřně - při hojení ran, respiračních problémech, zažívacích problémech i při léčení běžné chřipky. Díky obsahu fenolů a flavonoidů rovněž posiluje imunitní systém.
Mimo oregánový olej, který má skutečně velmi silné léčící schopnosti patří mezi další bylinky a koření s antibiotickými vlastnostmi např. kurkuma, tymián, anýz, hořčičné semínko, zázvor, chili papričky, fenykl, kayenský pepř nebo např. bazalka. Pokud se vám tyto byliny a koření podaří sehnat v podobě esenciálního oleje, neváhejte a kupte je! Je to právě esenciální olej, který v sobě většinou koncetruje léčivou sílu! Narazili jsme i na informaci, že v případě macerátu (výluh vodou za studena) se takových léčebných účinků nedosáhne.  

Pokud máte podezření nebo potvrzený nález jakéhokoliv střevního parazita, neexistuje nic lepšího, než je právě oregánový olej!!! Společně s olejem z černého kmínu/černuchy jej pravidelně používáme při čistících kůrách. Jen pozor - 100% olej z oregána je velmi silný a proto je obvykle dodáván v gelových kapslích, které se rozpadnou až ve střevu. Rozkousnutím podobné kapsle riskujete silné popáleniny jícnu! Druhou možností je využití 2-4% extraktu oregánového oleje v nějakém jiném nosném oleji, obvykle panenském slunečnicovém nebo olivovém. Dokonce existuje malá firma, která tento extrakt vyrábí zde v Čechách, na rozdíl od dovozu 100% oleje (obvykle z Turecka). Vyzkoušeno a funguje bezvadně!

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn