dýně

Dýňový koláč

Základní verze dýňového koláče, tak jak jej doma děláme my. Výběr dýně necháváme na Vás ;-) Stále jsou k dostání dýně celé, někdo možná sežene i hotové dýňové puré v plechovkách a nebo si dovolím upozornit na novinku našeho partnera, mrazírny Agro Jesenice, která zrovna uvedla dýňové kostky (400g) do svého sortimentu - hledejte v mrazících boxech "každého dobrého prodejce" ;-)

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
45
Doba vaření: 
90

Kořeněný dýňový salát s čočkou a kozím sýrem

Tak trochu tématicky uveřejňujeme recept souladící s oranžovou barvou prvního dnešního článku. Předem upozorňujeme, že jak černá, tak i zelená čočka díky vysokému obsahu purinů (červená čočka jich ani zdaleka tolik neobsahuje) může stát za případnými zažívacími problémy, především nadýmáním. Obsah purinů výrazně snížíte dlouhým namáčením (a několikrát vyměněnou vodou), ještě více pak uvařením naklíčené čočky. Můžete rovněž použít malý kousek (2-3 cm) řasy kombu, kterou koupíte v bioprodejnách.

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
15
Doba vaření: 
30

Dýňová polévka

Začala sezóna dýní, proto vám přináším tip na dýňovou polévku. Dělám jí doma na různé způsoby a všechny mé rodině chutnají. Zkuste variantně použít doporučené suroviny, ale základem je konečné mixování do jemna:-)

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
10
Doba vaření: 
20