losos

Losos plněný ořechy

Tak trochu jiný recept pro milovníky lososa. Pokud se vám podaří koupit filety lososa z volného odchytu, pak všechny ostatní suroviny budete mít nejspíš doma ;-) My jsme s tímto receptem před nedávnem velmi příjemně překvapili známé a jako obvykle - recept putoval dále ;-) Můžete servírovat jako hlavní chod (třeba s basmati rýží) nebo jako předkrm.

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
10
Doba vaření: 
20

Pilaf z quinoi s lososem a chřestem

Někdo nazývá quinou superpotravinou, hlavně díky její schopnosti nasytit, obsahu živin a faktu, že neobsahuje lepek. My jsme si zvykli používat jí jako přílohu, ale dají se z ní připravit i výtečné hlavní chody. Zkuste třeba tuto super kombinaci quinoi, zeleniny a lososa ;-)

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
30
Doba vaření: 
30

Losos na špenátovém lůžku

Dnešní velmi jednoduchý recept patří mezi naše nejoblíbenější. Čerstvý špenát je dnes všeobecně dostupný (stejně tak většina ostatních surovin) a tak jediným problémem je koupit kvalitního lososa. ?!?!? "Kvalitního lososa? Copak není dostupný v každém obchodě?" Ano, ale není losos jako losos... Většina (odhaduji 99%) lososů na našem trhu pochází z tzv. aquakultur ze Skandinávie (především z Norska), kde jsou lososi chováni v sádkách a krmeni směsmi ze sóji (geneticky modifikované), rybí moučky a dalších levných surovin.

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
60
Doba vaření: 
20