nápoje

Kvas z červené řepy

Máte-li rádi červenou řepu na 100+1 způsobů, určitě rádi vyzkoušíte tento recept na probiotický nápoj z této úžasné zeleniny. Zkuste jej třeba jako "NO booster" před silovým cvičením - červená řepa obsahuje spoustu organických nitrátů, které vám dilatují cévy a do svalů se vám tak dostane více krve!

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
0

Ranní šálek kávy pro (vašeho) MUŽE

Jak jsme si všimli z komentářů, nejsme v našich končinách jediní, kdo si do ranní kávy přidává kvalitní máslo a případně i MCT olej. O tomto rituálu, který vám mj. zažene ranní i dopolední hlad, prodlouží dobu, kdy je po probuzení vaše tělo přirozeně ve stavu slabé ketogeneze a dodá spoustu energie pro celé dopoledne (to zní skoro jako reklama na Brumíka ;-)

A právě pro vás přicházím s tak trochu jiným receptem, který vám mj. přidá spoustu antioxidantů a protizánětlivou složku (kurkuma v kombinaci s kajenským pepřem) a rovněž pak "sexuální nádech" (maca prášek)!!!

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
5

Univerzální detoxikační tonikum

Překvapuje Vás, že je dnešní recept hodně podobný tomu včerejšímu? Nemělo by, pokud čtete pravidelně naše příspěvky ;-) Většina z obsažených surovin má totiž jak antibakteriální/protivirové účinky, tak i vlastnosti, které pomáhají odvádět z těla látky, které do něj přirozeně nepatří! 

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
0

"Tučné" kafčo

Jak jsem slíbil v dnešním článku, přicházím s receptem, který může některým “hladovcům” ulehčit čas při čekání na konec 16-hodinového okna ;-) Více informací o principech, na kterých tento recept funguje a na co je zapotřebí dát si pozor, níže pod postupem přípravy. 

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
7
Doba vaření: 
2

Kurkumové zlaté mléko - nápoj, který vám může změnit život

“Zlaté mléko” je skvělý, chutný a neuvěřitelně zdravý nápoj a především při konzumaci ve večerních hodinách je jeho přínos pro vaše zdraví úžasný!
Hlavní složkou tohoto receptu je kurkuma. Obsahuje kurkumin, polyfenol, který byl identifikován jako hlavní účinná složka. Kurkumin má více jak 150 léčebných užití. Je velmi silným antioxidantem, protizánětlivým a protirakovinným přípravkem. V kombinaci s černým pepřem se účinky kurkuminu ještě umocní. 

Další účinky kurkuminu:

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
15

Fantastický “vypínací” nápoj proti stárnutí

Tento nápoj vám pomůže efektivně vypnout pleť.

Jistě nenajdete tajemstí mládí v luxusních pleťových krémech. Pamatujte, že příroda je váš nejlepší přítel, velkoryse nabízející své zdravé produkty. 

Můžete si proto nejen připravit chutné a zdravé nápoje, ale také využít tyto dary přírody jako přírodní produkty pro péči o pleť. Doporučujeme, abyste si tento zázračný nápoj sami připravili a využili jeho pozitivní účinky. Je to zdravé a vaše pleť bude vypadat mladě a svěže. Vedlejším efektem může být regulace vaší váhy:-) 

Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
5

"Zažívací" smoothie

Jak pomocí přírodního nápoje léčit a předcházet zažívacím problémům? Pokud máte často problémy se žaludkem, říháte a střevní mikroflóra nepracuje dostatečně, tento nápoj může vyřešit nebo zmírnit váš problém. Ananas obsahuje enzymy, které zlepšují trávení. Celer zabraňuje zadržování vody. Fenykl i zázvor napomáhají obnově střevní mikroflóry.

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
5

Sezónní super smoothie

Dnešní recept opět kombinuje sezónní drobné ovoce (borůvky, maliny, ostružiny) se super-potravinou představenou v dnešním článku, špenátem. Výběr ovoce necháváme na vás - ať zvolíte jakékoliv z doporučených, připravíte nápoj plný antokyanů (antioxidanty přítomné v tomto drobném ovoci), chlorofylu a karotenoidu (antioxidanty přítomné ve špenátu). Kokosové mléko pak smoothie zahustí, dodá mu krémovost a spoustu zdravých tuků. 

Kategorie receptu: 
Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
5

Kořeněné kapustovo-jablečné smoothie se skořicí

Jak na to, aby se kapusta stala vaší nejoblíbenější přísadou do vašich smoothie? Začnu pár tipy, které vám přípravu usnadní a vy i vaše děti si tuto superpotravinu zamilujete.

Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
2

Stránky