Salát z kuřecích prsou a avokáda

Jednoduchý salát, který vám dodá spoustu prospěšných tuků (avokádo), kvalitních bílkovin (kuře) a antioxidantů (limetka, cibule, koriandr). Ideální na cesty nebo do práce ;-)

Počet porcí: 
4
porce
Ingredience: 
MnožstvíJednotkyNázevPoznámka
1
kus
avokádo
větší, uzrálé
2
kus
kuřecí prsa
ideálně bio
1
kus
cibule
najemno nakrájená
2
polévková lžíce
čerstvý koriandr
najemno nasekaný
0.5
kus
limetka
šťáva z půlky limetky, popř. citronu
sůl
dle chuti
pepř
dle chuti
10
dekagram
láska
Postup přípravy: 

Avokádo vypeckujeme, dužinu rozmačkáme vidličkou a vložíme jí do mísy. Uvaříme kuřecí prsa (pokud jich koupíte více, použijte větší množství vody, nadbytečná prsa následně do vývaru nakrájejte, přidejte zeleninu, kterou máte zrovna po ruce a máte navíc výživnou polévku ;-), necháme vychladnout, následně nakrájíme na malé kostičky a vmícháme do rozmačkaného avokáda v misce. Přidáme nakrájenou cibuli, šťávu z limetky, koriandr, osolíme a opepříme podle vašich preferencí.

Dobrou chuť!

Doba na přípravu: 
5
Doba vaření: 
15
Kategorie receptu: 
Zdroj: 
vlastní
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés

Komentáře

Obrázek uživatele TomasValik

TomasValik

Krásný den přeji. Jistě tato dobrota z kuřátka b ude chutnat, leč nejsem si velice jist, zdali patří mezi vegetariánskou stravu. Ano, říká se, že kuřecí maso ve vegetariánské stravě nevadí...Ale je to již maso. Je jedno, zdali je kuře z domácího chovu či průmyslového. Prostě, jednoduše, tento tvor je živá bytost.
 

Obrázek uživatele Martin Novotný

Martin Novotný

Dobrý den Tomáši, ano, tento recept není vegetariánský. Nejsme vegetariáni a ani vegetariánskou stravu nepropagujeme. Dle našeho názoru je vegetariánská strava lepší, než standardní jídelníček v našich končinách proložený trendem posledních 25 let, fast-foodovými pokrmy. A z krátkodobého (částečně i střednědobého) pohledu má pozitivní vliv na naše zdraví - lidský organismus vyčistí. Z dlouhodobého pohledu má ale ničivé účinky, především na náš hormonální systém a vyčerpání některých nezbytných látek, minerálů a vitamínů. Náš přístup je založený spíše na vlastních zkušenostech podložených vědeckými studiemi. A v případě masa a živočišných produktů (stejně jako u ovoce a zeleniny) dbáme především na kvalitu - je totiž nebetyčný rozdíl mezi masem/vejci/mléčnými produkty koupenými v nejbližším supermarketu ve srovnání s těmi samými surovinami od farmáře, kterého znáte, věříte mu a jste schopni jeho postup chovu i namátkově zkontrolovat ;-) Ostatně - to platí i pro ovoce a zeleninu - může vám pomoci získat spoustu vitamínů, enzymů a minerálů (pokud je nakoupíte z lokální produkce) nebo dávku pesticidů a minimum prospěšných látek (pokud k vám ovoce a zelenina putovala přes půlku zeměkoule)... Více o našich názorech a zásadách, které dodržujeme - http://www.vyvazenezdravi.cz/3x5-nasich-zasad. 

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn

Obrázek uživatele Michal

Michal

Kuře samozřejmě není slučástí vegetariánské stravy. Nevím kde jste přišel k tomu, že nevadí - ale být Vámi - už bych na ta místa pro informace nechodil :-D 
 

Michal Arnošt / www.arnostovi.cz