borůvky

Borůvky, nejzdravější lokální ovoce

Ovoce. Vyzdvihované pro vysoký obsah vitamínů, antioxidantů a dalších fytoživin. Řazené na stejnou úroveň jako zelenina (často neodůvodněně). Ale především marketingově zneužívané řadou potravinářských firem, které nás ve velkém bombardují reklamou na jejich “skutečné ovoce” zabalené v UHT kartonu. Přitom jakékoliv tepelné zpracování (i po velmi krátkou dobu při šetrné pasterizaci) zničí velkou část toho, co je v ovoci prospěšného.

Kategorie: 

Může víno a čokoláda chránit srdce před smogem?

Výzkumníci říkají, že vliv znečištěného ovzduší se snížil u starších mužů, kteří konzumovali flavonoidy, ale doporučují další výzkum.

Strava bohatá na čokoládu, víno, ovoce a zeleninu může pomoci chránit lidi před nemocemi srdce způsobené znečištěním ovzduší, jak naznačuje nový výzkum. Vědci zjistili, že starší muži čelili méně změnám fungování srdce ve dnech s vysokými hodnotami smogu v případě, že jedli potraviny s flavonoidy, což jsou antioxidanty obsažené v rostlinách.

Kategorie: 

Chcete vypadat mladší? Jezte borůvky!

Doma již dlouho využíváme některých účinků borůvek. Některé znaly a používaly již naše babičky. Prakticky využíváme toto přírodní antibiotikum při bolestech v krku, chřipkách, dětských průjmech (již dlouho ne), na posílení zraku a ledvin. Poměrně nedávno - asi dva roky zpátky - jsme zaznamenali, že různé zdroje vyzdvihují i omlazující účinek borůvek. Pravda, mám další důvod, proč se v sezóně borůvkami krmit pravidelně :-) 

Kategorie: