cukr

Kouzelníci (marketéři) z CocaColy? Jen "bulíky na našich nosech"

Jistě jste si všimli nových reklam na CocaColu. Nemám na mysli to s podprahovým vzkazem “přátelé, pohoda, muzika, vášeň = CocaCola” - asi jen těžko by prošlo spojení “zdraví, dlouhý život bez návštěv lékaře = CocaCola” a tak je útok na podvědomí celkem nasnadě.

Kategorie: 

6 koření, které nezvýší hladinu cukru v krvi

Objevování všech zdravotních přínosů koření v naší kuchyňské skříňce může být docela zábavné. Často můžeme najít úlevu při použití nějakého koření v době nevolnosti, nadýmání nebo jiných zdravotních nepříjemností. Přidáte-li do jídla sladké koření, zvýrazní jeho chuť a sníží vaše pokušení přidat cukr. Tato koření mají navíc vlastnosti, které posílí vaše zdraví.  

 

Nové koření

Kategorie: 

Šokující diagnóza po 60 dnech stravy s velkým obsahem cukru

“Takový cukrový film” (originální název THAT SUGAR FILM) ukazuje cestu jednoho člověka k objevení hořké pravdy o cukru. Damon Gameau absolvuje unikátní experiment, aby zdokumentoval účinky stravy s vysokým obsahem cukru na zdravé tělo. Zároveň konzumuje pouze potraviny, které jsou obvykle vnímány jako "zdravé". Díky této zábavné a informativní cestě Damon poukazuje nejen na to, kde se skrývá cukr v regálech supermarketů, ale i na některé problémy, které ukazují cukrovarnictví ve špatném světle.

Kategorie: 

Kolik cukru VE SKUTEČNOSTI konzumujete?

 

Již jste pravděpodobně slyšeli o tom, že cukry jsou něco, co bychom si měli držet od těla. 

Zatímco se dá říci, že "není cukr jako cukr", stále platí, že cukr má všeobecně převážně negativní účinky na naše zdraví - to ostatně vyplývá i ze série našich článků "Proč tloustneme a tloustneme".

Pokud bychom měli účinky cukru shrnout v jedné větě, pak vězte, že je vysoce návykový, podporuje proces stárnutí, vede k obezitě, je spojován se stavy deprese a potlačuje náš imunitní systém.

Kategorie: