deprese

10 příznaků hypotyreózy

Hypothyroitida je jednou z vysoce podceňovaných a nejvíce poddiagnostikovaných poruch.

Ve skutečnosti se odhaduje, že přibližně 59 millionů Američanů trpí nedostatečnou činností štítné žlázy neboli hypotyreózy

Podle dostupných statistik se v ČR pohybuje výskyt hypotyreózy kolem 5%, což je zhruba 500.000 lidí. Z toho usuzuji, že téma článku by mohlo zajímat poměrně velkou část našich čtenářů. 

 

10 příznaků hypotyreózy

 

Kategorie: 

Zimní depka? 9 tipů, jak na ní stravou!

Také jste nabití energií ze slunce za uplynulý víkend? A čekáte na skutečný začátek jara? Jste-li na tom podobně jako já, pak jste si na oba dotazy odpověděli kladně ;-) Sám jsem v minulých životech musel žít blíže rovníku a i když mi zasněžená krajina přijde romantická a vyrazit do ní na běžkách (sjezdové lyžování mi k srdci nějak nepřirostlo), dávám přednost jaru před zimou. V těchto měsících, kdy ráno škrábete námrazu z oken vašeho čtyřkolého miláčka a slunce vidíte spíše v televizi než na obloze, je dobré mít skutečný zájem o to, co jíte.

Kategorie: 

10 + 2 nutričních nedostatků způsobujících depresi

Divíte se někdy, kam se poděla vaše dobrá nálada? 

Pokud se váš optimistický pohled na život vytratil, pak byste měli vědět, že kromě psychologických důvodů hraje výživa klíčovou roli při udržování vaší nálady. Existuje několik nutričních nedostatků, které mohou vést k pocitům deprese. 

Kategorie: 

Úžasné účinky omega-3 mastných kyselin

Uvažujeme-li o tuku v potravě, je tu jeden typ, který bychom neměli snižovat, ba naopak: omega-3 mastné kyseliny. Dva klíčové - EPA a DHA - můžeme primárně najít v některých rybách. Jedná se o ryby především z chladných vod - losos, makrela, pstruh, tuňák, sardinky, herink, jeseter, ančovičky.

Kategorie: