hořčík

Pitevní protokol: MaxiMag + B6 50tbl. (Zdrovit)

Hořčík. Kdo by ho v dnešní době měl dostatek. Uvádí se, že více jak 80% populace chybí. A tak není divu, že se této příležitosti chytla “big pharma”, ale i výrobci potravinových doplňků. A někteří z nich dokonce investovali velké peníze do televizní reklamy, aby prodej toho JEJICH hořčíku. A protože “není hořčík jako hořčík”, podívejme se na zoubek jedné konkrétní značce, která se v poslední době na televizních obrazovkách objevovala nejčastěji. 

Kategorie: 

Štítná žláza a hořčík

Tímto článkem začínám mini-sérii o minerálech, které byste měli sledovat a pravidelně doplňovat (stravou), pokud chcete, aby vaše štítná žláza pracovala co nejlépe. To znamená ani málo (velmi rozšířená hypothyroitida ), ani moc (vzácnější hyperthyroitida). Článků bude celkem devět. A začnu jedním z minerálů, který si narozdíl od jódu většina laiků s funkcí štítné žlázy nespojí, hořčíkem. A i když specialistkou na problémy se štítnou žlázou je v našem mini-týmu především Veronika, všechny články v sérii budou především o biochemii a to je má doména ;-) 

Kategorie: 

Hořčíkový tělový olej

Přicházíme s druhým slíbeným receptem za využití hořčíku pro doplnění transdermální cestou. Tentokrát ve formě, kterou můžete zakoupit již připravenou od různých kosmetických firem zaměřujících se na biokosmetiku, popř. zdravotní kosmetiku. 

 

Suroviny:

Vápník & spol. - rovnováha především!

Po včerejším rychlém výletu do Sierra Leone a “pohádce” o tom, jak se tamní vládní garnitura stará o blaho svých poddaných, jsem zde se slíbeným druhým dílem článku na téma vápník. Věnoval bych se blíže jeho interakci s dalšími minerály a protože jsem měl jako obvykle velké oči, co se stručnosti článku týče, zůstaneme dnes pouze u minerálů. Vitamíny/enzymy/bílkoviny a jejich vztah k vápníku proto vyjdou až zítra. Jak v tomto díle, tak i zítra rovněž upozorním na nejnovější studie, které přicházejí s celkem překvapivými závěry (ženy 40+  určitě dočtěte článek do konce!).

Kategorie: