hormony

Nedoceněná "žahavka"

Je tady jaro a s ním se objevila spousta bylin, jejichž pozitivní účinky na naše zdraví můžeme zdarma využít. Stačí jen zajít do přírody, najít vhodné čisté místo a natrhat si dostatečné množství pro domácí konzumaci. 

Kategorie: 

Proč váš metabolismus nespaluje tuky?

Tato otázka trápí více našich čtenářů. Obecná odpověď není v podstatě možná. Metabolismus je proces, při kterém tělo mění přijatou potravu na energii. Mnoho lidí si myslí, že tlustí lidé mají pomalý metabolismus a hubení lidé mají velmi rychlý metabolismus. Ale celý tento proces není takto jednoduchý.

Kategorie: 

Jak zkrotit hormony

Osobně mám pocit, že bychom jako ženy měly být více aktivní při hlednání možností v případě různých hormonálních výkyvů. Užívání  uměle vyrobených léků je cestou pasivní a často ne ideální. Jak jsem slíbila ve svém článku Hormony a my, přináším dnes šetrnější možnosti řešení. Stejně jako minule, použiji dnes výtah s velmi praktické knihy zabývající se tímto tématem (viz níže). 

Kategorie: 

Úžasné účinky omega-3 mastných kyselin

Uvažujeme-li o tuku v potravě, je tu jeden typ, který bychom neměli snižovat, ba naopak: omega-3 mastné kyseliny. Dva klíčové - EPA a DHA - můžeme primárně najít v některých rybách. Jedná se o ryby především z chladných vod - losos, makrela, pstruh, tuňák, sardinky, herink, jeseter, ančovičky.

Kategorie: 

Hormony a my

 

K dnešnímu prvnímu článku tématicky zařazujeme i krátký výtah z velmi praktické knihy "Doba jedová 4 - Hormony" od Sherill Sellman. Informace jsou jasné, logické a pochopitelné i pro laiky. Zda si knihu koupíte, přečtete další informace či zda si jen uděláte vlastní názor na dané téma, nechám na vás. 

Kategorie: