kokosový olej

Kokosovým olejem (nejenom) proti civilizačním chorobám!

Dlouho jsme o něm nepsali ;-) To ovšem neznamená, že bychom na něj zanevřeli! Stále patří mezi základní tuky nejenom v naší kuchyni, ale i ve skříňce s kosmetikou. Ano, řeč je o kokosovém oleji.

Kategorie: 

Kokosový olej jako prevence stárnutí mozku

O zdraví prospěšných tucích a nesmyslnosti nízkotučných diet jsme psali již mnohokrát. I o tom, že bychom se měli vyvarovat trans-tuků a výrazně snížit spotřebu olejů s převahou prozánětlivých Omega-6 mastných kyselin. Naopak bychom měli zvýšit spotřebu tuků s mastnými kyselinami se středně dlouhým řetězcem (MCT). A těch je spousta v námi oblíbeném kokosovém oleji ;-) Proč? MCT dokáží ochránit zdraví našeho mozku a mají spoustu další zdravotních přínosů!

Kategorie: 

Panenský kokosový olej efektivnější než komerční léky v boji proti stresu a depresím!

Čtete-li pravidelně naše články, asi vás tento článek nepřekvapí. Vítáme každou novou studii, která podpoří náš názor, že kokosový olej patří mezi nejprospěšnější tuky, které lze konzumovat ;-)

Nová studie z Malajsie se zaměřila na efekt konzumace panenského kokosového oleje na mentální zdraví. Vyšla před nedávnem v žurnálu Experimental and Therapeutic Medicine a výzkumníci tvrdí, že je jedna z mála, která se zaměřuje na protistresové a antioxidační účinky panenského kokosového oleje na myších vystavených enormnímu stresu.

Kategorie: 

Letem světem přírodními antibiotiky, I. část

Mám 3 oblíbené citáty. První z nich najdete pod každým z mých článků (ten od Jima Rohna), další je spíše o mém přístupu k tomu, jak se stavět k překážkám, které nám život přináší (“Chtěl” bych neznamená nic, “chci” dělá divy připisovaný Alexandrovi Vinetovi) a ten třetí je připisován otci medicíny, Hippokratovi (Nechť strava je tvojí medicínou). První a třetí citát celkem jasně vyjadřují můj postoj k níže uvedenému přehledu bylinek, koření a rostlin, kterým dávám vždy přednost, pokud cítím jakékoliv oslabení imunity.

Kategorie: 

Co je to cumlání oleje?

 

Cumlání (cucání či převalování) oleje v ústech je stará ajurvédická technika, která se používá již po tisíciletí. 

Je to super jednoduchý proces. V podstatě v ústech přesáváte a kloktáte olej (kokosový olej je používán nejčastěji vzhledem k nesčetným přínosům kokosového oleje na zdraví), podobně jako u ústní vody, ale na mnohem delší dobu - ideálně od 5 ​​do 20 minut. Olej vytáhne toxiny, bakterie, viry, houby, kvasinky, plak a další z vašich úst. Vše pak MUSÍTE vyplivnout ven, olej NEPOLYKEJTE a vypláchněte si ústa.

Kategorie: 

Olejové úterky - kokosový olej I.

O kokosovém oleji bych mohla sepsat celou knížku. Mým cílem je však postupně přinést stručnější informace, které budou nejen zajímavé, ale i užitečné.
Níže přináším překlad první části jednoho z mnoha článků na téma "Kokosový olej". 
Ještě bych úvodem chtěla zmínit fakt, že existují dva typy kokosového oleje: jeden s kokosovou vůní i chutí a druhý bez kokosové vůně a chuti. Těch druhých je na trhu méně, ale mezi jejich výhody patří širší možnost využití v kuchyni (nejen pro sladká jídla). Tento olej má vysoký kouřový bod, a tak na něm bez obav můžete i smažit. 

Kategorie: