med

Souboj titánů, III. díl

souboj: med vs. javorový sirup

Pokud se jen trochu staráte o své zdraví, asi jste již maximálně eliminovali bílý řepný cukr a sami váháte, zda si čaj s citronem osladit medem nebo javorovým sirupem. Cenově dnes vycházejí takřka nastejno. Kvalitní bio med není levná záležitost a výběr javorového sirupu na českém trhu není zase tak široký a dovozci nemají v úmyslu nějak výrazně vybočovat z cenových hladin. 

Kategorie: 

Letem světem přírodními antibiotiky, I. část

Mám 3 oblíbené citáty. První z nich najdete pod každým z mých článků (ten od Jima Rohna), další je spíše o mém přístupu k tomu, jak se stavět k překážkám, které nám život přináší (“Chtěl” bych neznamená nic, “chci” dělá divy připisovaný Alexandrovi Vinetovi) a ten třetí je připisován otci medicíny, Hippokratovi (Nechť strava je tvojí medicínou). První a třetí citát celkem jasně vyjadřují můj postoj k níže uvedenému přehledu bylinek, koření a rostlin, kterým dávám vždy přednost, pokud cítím jakékoliv oslabení imunity.

Kategorie: 

Manuka med a jeho terapeutické využití

Pro ty z vás, kteří o manuka medu doposud neslyšeli - jedná se o med dovážený z Nového Zélandu, sbíraný od včel opylujících keř Manuka (leptospermum scoparium), který je tam pěstován plantážním způsobem. Novozélanďani mají narozdíl od nás ucelený systém kontroly a celý byznys s manuka medem je pod drobnohledem místních úřadů. Pro lepší orientaci laiků v kvalitě této sorty medu přišli s unikátním systémem číselného hodnocení UMF® (Unique Manuka Factor - faktor vyjadřující antibakterální vlastnosti medu – čím vyšší faktor, tím jsou zdraví prospěšné vlastnosti tohoto medu výraznější).

Kategorie: