špenát

"Tucet špinavců" pro rok 2017

Po žebříčku "Čistých 15" pro letošní rok přicházím i s protipólem - dvanácti druhy ovoce a zeleniny, které dle Environmental Working Group patřily mezi ty s nejvyšším zbytkovým množstvím dusičnanů a dalších látek, které by v potravinách být neměly.

Kategorie: 

Souboj titánů, I. díl

Jednou z výhod, které vyplynuly z událostí na konci roku 1989 je i fakt, že máme podstatně větší výběr potravin. Mínusem pak to, že trh nabízí spoustu vysoce průmyslově zpracovaných potravin, které jsou v některých obchodech dostupné i 24 hodin denně. Tato skutečnost přímo vybízí k přejídání. Pokud bych vám dal vybrat například mezi jablkem a hruškou, co byste si vybrali? Neřešte prosím cenu a zaměřte se jen na zdravotní přínos. Myslíte si, že jablko vám dodá více vitamínů? A je to celé jen o vitamínech? Čtěte dále.

Kategorie: 

Špenát - co ani Pepek námořník nevěděl ;-)

A jsme zde s další lokální superpotravinou, špenátem, nabitým tunami živin a minimem kalorií.

Tmavě zelené listy špenátu jsou důležité správný stav pokožky, vlasů, kostí a dodávají lidskému organizmu bílkoviny, železo, vitamíny a minerály.

Možné zdravotní výhody konzumace špenátu zahrnují mj. zlepšení kontroly nad krevní glukózou u diabetiků, snížení rizika rakoviny, snížení krevního tlaku, zlepšení stavu kostí, snížení rizika vzniku astma a další.

Kategorie: