srdce

Účinné látky ve stařeném česneku pro zdraví srdce

Pokud byste hledali pouze JEDEN doplněk pro zdraví srdce, bude to právě česnek.

S dlouhou historií používání česneku jako tradiční medicíny jsou zdravotní přínosy česneku dobře známy jak léčitelům, tak odborníkům na zdraví. Předpokládá se, že sám Hippokrates předepisoval česnek mimo jiné na nemoci, jako jsou paraziti, zažívací problémy a únava.

Kategorie: 

K-2, nejvíce (a neprávem) opomíjený vitamín

Je to u mne tak trochu obehraná písnička. Posledních několik měsíců při mých úvodních hovorech s klienty a (především) klientkami, kdy mimo jiné během 1-2 hodin probíráme zdravotní historii, narážím stále na stejný vzor. Někdy v minulosti a na různě dlouhou dobu figuruje mezi všemi možnými dietami a stravou/životním stylem vegetariánství či veganství.

Kategorie: 

Mikrobiom, probiotika a srdce, jakpak se to rýmuje?

Abych dnes začal zvesela: nemusíte být zrovna Michal Horáček, abyste došli k názoru, že toto se zrovna moc nerýmuje;-) Opak je ale pravdou! Mikrobiom, breberky v našem těle, kterých je 10krát více, než buněk v našem těle a jejich genetická výbavička pak 1.000krát větší, hrají zásadní roli nejenom ve zdraví našeho srdce! S přihlédnutím k tomu, že celková hmotnost lidského mikrobiomu se odhaduje maximálně na 2,5 kg, je tato informace ještě více šokující. 

Kategorie: 

Naložené olivy

Blíží období, kdy si lidé hojněji dopřávají některé pochutiny. Mezi ty, jejichž konzumaci bychom podpořili, bezesporu patří olivy. Záleží však na jejich kvalitě. Milovníci oliv je znají z různých pokrmů ale i z různých zpracování. Naložené v octě a oleji, odpeckované a vyplněné kousky papriky nebo mandlemi patří již k sortimentu delikates každého supermarketu. S olivami, z nichž je získávám olivový olej, mají však velmi málo společného. Jedlé ovlivy jsou speciální výpěstky, které se k výrobě oleje hodí jen málo. 

Kategorie: 

K2, to není jen osmitisícovka ;-)

 

Každý asi používá mnemotechickou pomůcku "DEKA" pro vitamíny rozpustné v tucích, ale jen málo z nás si dokáže vybavit něco o vitamínu K a při zmínce o "K2" většině spíš naběhne ta zrádná osmitisícovka, na které skončila svůj život spousta horolezců... A přitom tento vitamín hraje klíčovou roli v našem zdraví...

V tomto dvoudílném článku bych se rád věnoval právě vitamínu K2, potažmo i vitamínu K1. Dnes vám osvětlím úplné základy plus dvě důležité vlastnosti.

Kategorie: 

Stránky