vitamin C

Covid-19: SKUTEČNÁ prevence a léčba 2/9

V druhém dílu této série se chci věnovat další prokazatelně účinné (účinný pro mne znamená odzkoušený a zveřejněný ve formě recenzovaných studií) prevenci a případným léčbám formou potravinových doplňků. Podotýkám, že sám nejsem příznivcem polykání pilulek a nesouhlasím s názorem, že v dnešních potravinách není dostatek živin a (výrazná) suplementace potravinovými doplňky je nezbytně nutná.

Kategorie: 

Strašák jménem Ebola

Zkuste hádat, jaké bylo nejtweetovanější slovo v právě uplynulém roce. Ano, “modří již vědí”. Ebola. A omlouvám se za ten "terminus technicus" - nejtweetovanější nezní zrovna česky. Pro ty, kteří Twitter nepoužíváte, jen dodávám, že pokud chcete v rámci veškeré komunikace na Twitteru nějaké slovo zvýraznit tak, aby se vám při prohledávání zobrazilo ve výsledcích, přidáte před něj znak “#”. A právě “#Ebola” byla tím nejzadávanějším termínem… Tak trochu neoprávněně - jak to již u strašáků bývá - tváří se nebezpečně, ale ve skutečnosti jsou neškodní.

Kategorie: 

Úžasný a opomíjený vitamin C

Vitamin C je pro zachování zdraví nezbytný antioxidant. Jen ho musí být v našem organismu správné množství. A právě splnění této podmínky věci trochu komplikuje.
Na rozdíl od zvířat, která ze své přirozené potravy dokáží vytáhnout tolik vitaminu C, kolik aktuálně pro svou celkovou fyzickou prosperitu potřebují, člověk tohle „neumí“.  Zde se skrývá tajemství významu a potenciálních účinků vitaminu C na lidský organismus.  

 

Střevo má své hranice

Kategorie: