Tipy na Vánoce neboli nejen suplementy jsou někdy třeba

Tímto příspěvkem chceme vyjít vstříc nejen těm z našich čtenářů, kteří se nás přímo ptají, ale i těm, kteří uvažují o nějakém smysluplném vánočním dárku.
Kdo přejatý výše uvedený výraz “suplement” nezná, jistě porozumí českému ekvivalentu potravinový doplněk :-)

Sami se snažíme zařazovat suplementy citlivě a volíme nejraději přírodní varianty. Faktem zůstává, že některé z nich jsou vlastně potraviny, ale v našich krajích jsou v obecném povědomí spíše potravinovými doplňky. Zamyšlení na toto téma necháme na každém z vás. 

Je již více studiemi dokázáno, že nám bohužel často ani vyvážená strava nedodá všechny potřebné živiny. Někteří lidé to bez takové podpory nějakou dobu vydrží, ale troufám si tvrdit, že jim není 60 či více let. Pravda, i tady se najdou výjimky. Jsou-li lidé dlouhodobě v pohodě, tedy bez stresu, a ke všemu mají dobrou genetickou výbavu, je možné, že neberou žádné léky ani suplementy. Jenže realita je taková, že většina neinformovaných nebo odevzdaných lidí důvěřuje pouze svému lékaři. 

Podle nás je cesta sbírat informace z různých zdrojů a zapojit nejen vlastní rozum, ale i intuici. Proto i naše doporučení berte s nadhledem :-)

 

Prvním logickým doporučením je vitamin C a to v opravdu dostatečných dávkách. Standardní DDD je z různých důvodů malá. Důležité je nejen smysluplné dávkování, které se liší podle naší potřeby (chceme-li jen řešit podporu imunity či významněji ovlivnit léčení nějakého zdravotního problému). Důležitá je i forma vitaminu C, kterou zvolíme. Můžeme skutečně docílit požadovaného či v podstatě vyhodit peníze z okna. Více jsme na toto téma psali zde.

 

Dalším nabízejícím se suplementem v tomto období je vitamin D, který bohužel do organismu nedostaneme v dostatečném množství jen stravou (sluníčko nám prostě chybí). I o tomto vitaminu jsme v různých souvislostech psali vícekrát. Jen krátký výtah z jednoho příspěvku: Vitamín D je nezbytný pro správné vstřebávání minerálů a metabolizmus. Nedostatečná hladina vitamínu D je spojována s osteoporózou, zubními kazy, ztrátou kostní hmoty, srdečními onemocněními, autoimunitními onemocněními, roztroušenou sklerózou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, rakovinou a dalšími nemocemi. 

Obvyklá DDD vitaminu D je 600 IU. Avšak existují výzkumy včetně ověřených zkušeností, že nejen v zimním období je skutečně funkční dávka 5000 IU. Na našem trhu najdete jen málo produktů, které nabízejí vhodné množství tohoto vitaminu. Jedním z kvalitních produktů, který navíc využívá netradiční formu nanotechnologie je tento vitamin D.

 

Pokud nejste schopni konzumovat pravidelně dostatečná množství potravin s omega-3 mastnými kyselinami, tak se opět nabízí podpora ve formě konzumace přírodních suplementů.
Sama ráda používám tento produkt - Kril olej s pupalkou pro ženy. Podle mého názoru ale není nutné následovat označení pro ženy, proto ho s klidem dávám i svým dětem. 
Nicméně existuje i varianta speciálně určená pro děti - Kril olej pro děti
Nebo můžete volit další výbornou variantu pro celou rodinu - Lososový olej z divokého lososa.

 

Nejen z preventivních důvodů ale i u mnoha onemocněních mohou být výbornou podporou kvalitní probiotika. Jejich užitek cítí především náš střevní trakt, k jehož lepší kondici přispívají. O  nutnosti zdraví našich střev i o skutečnosti, v jakém stavu má střevní trakt velká část populace, jsme již psali několikrát. Není nutné si pamatovat, co vše zdravá střeva ovlivňují. Je však dobré na jejich dobrý stav pamatovat a skutečně ho podpořit. Věřte - nevěřte, ale stav našeho střevního traktu ovlivňuje v podstatě fungování celého organismu. 
Ve vybraném suplementu je třeba sledovat nejen výši probiotik (2 milióny sice vypadají super, ale je to opravdu velmi málo), ale i celkové složení jednotlivých probiotických kultur. Jistě vzhledem k široké nabídce najdete spoustu probiotik, ale opravdu kvalitních je na našem trhu ještě málo. 
Jedním z těch skutečně funkčních je tento produkt - Probiotika 70 mld. CFU .

 

Dalším tipem podporující zdraví je zcela jistě odstranění chlóru z našeho života. Kromě filtrované vody, kterou většina našich osvícených čtenářů již dávno konzumuje, je vhodné pamatovat i na vliv chlóru přes naši kůži. A tak i sprchování může být lepší, pokud si pořídíme sprchový filtr, který chlór eliminuje. Zde máte tip na filtr, který zaujal nás - Sprchový filtr

 

Ať už vás trápí výjimečně právě během vánočního období nebo pravidelně tzv. těžký žaludek nebo zhoršené trávení obecně, máme pro vás tip na první pomoc - Trávicí enzymy

 

Zdraví svoje či svých blízkých můžete docílit i konzumací ghee. Co všechno tato potravina umí, můžete zjistit v našem dřívějším příspěvku - Ghee - ghí - ghíčko  

 

Jedním z našich nejoblíbenější partnerů je firma Econea, která to se zákazníky myslí opravdu upřímně. A takových firem je u nás zatím velmi málo. Všemi produkty (od úklidových prostředků po kosmetiku), které u této firmy nakoupíte, podpoříte nejen své zdraví ale i delší fungování naší planety. Tipů najdete na jejich stránkách více než dost. 

 


Máte-li pocit, že vás vyčerpává okolní “technika” je dnes možné zvolit ochranu, která může být stále s námi. Faktem bohužel zůstává, že na nás působí spousta negativního záření, které nám ubírá energii a je pro organismus velmi zatěžující. Zvažte tedy možnost nákupu takové ochrany buď jen pro mobilní telefon, pro celkovou osobní ochranu či pro ochranu kanceláře či domácnosti. Možnosti najdete u firmy Health & Bio Ltd. ve formě 3 druhů výrobku Bioprotector.
 

 

Vitamin C, vitamin D, zdroje omega-3 mastných kyselin a probiotika můžete nakoupit u firmy NejenLéky.cz (zatím jen do konce roku s 10% slevou). 
Trávicí enzymy zakoupíte u firmy Doktor.cz s 5% slevou.
Ghíčko od českého výrobce České ghíčko můžete díky nám koupit také o něco levněji.  
Výrobky od firmy Econea můžete získat s 10% slevou. 
Všechny druhy výrobku Bioprotector, které nabízí firma Health & Bio Ltd., můžete zakoupit také s 10% slevou, resp. nejlevněji v celé republice. 

Postup, jak slevu získat, najdete v sekci Akce

 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés