TRX - popruhy, které udělaly díru do světa

 

Patříte mezi minimalisty, samotáře a zároveň ty, kterým cvičení za pomoci váhy těla nestačí? Pak jste jistě slyšeli o fenoménu TRX, který se i přes jednoduchost myšlenky stal velkým byznysem a prakticky odvětvím sám pro sebe ;-)

Patentovat si pár popruhů jen tak nejde (Apple by to možná zvládl ;-) a tak dnes každá značka vyrábějící sportovní náčiní má něco alá TRX ve svém portfoliu. TRX stále patří na špičku - jeho ceny na českém internetu nejsou nijak závratné (na Aukro.cz se dá pořídit pod 1.500Kč) a díky komunitě vyznavačů, která se kolem TRX vytvořila, jsou na YouTube nebo Vimeo stovky videí se cvičením využívajícím TRX. Když k tomu přičteme oficiální DVD, která výrobce TRX prodává nebo např. aplikaci TRX Force pro chytré telefony, máte před sebou skutečně univerzálního pomocníka na udržení, popř. vylepšení kondice!

A pokud trávíte spoustu času na cestách, ušetříte si čas kontrolou, zda má vámi zamluvený hotel tělocvičnu nebo ne - stačí sbalit popruhy do kufru a máte vystaráno ;-) Přehoďte jej přes větev v parku poblíž hotelu nebo použijte zarážku do dveří a zkuste třeba sestavu níže:

 

 

 

 

Další inspiraci naleznete na oficiálních účtech sociálních sítí TRX zde: oficiální stránky TRX, Facebookové stránky, Twitter stránky, YouTube kanál.

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn