Účinný český lék na rakovinu?

Další díly

Iridoidy a saponiny - dvě aktivní látky přítomné ve spoustě rostlin kolem nás. Vezměte první tři písmena z těchto dvou fytochemikálií a dostanete název léku, který MOHL změnit pohled celého světa na rakovinu - IRISAP. Proč ten podmiňovací způsob? Protože Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a Ministerstvo zdravotnictví by musely být otevřené novým myšlenkám, alespoň jednou si pořádně přečíst výsledky klinických studií a být netečné k penězům plynoucím k nim od farmaceutických firem profitujících na prodeji cytostatik… Pak by celoživotní práci docenta Ivana Dolejšího znal celý svět a jeho jméno by bylo vytesáno zlatým písmem na piedestalu průkopníků v českém zdravotnictví. Dnes ale jeho výzkum a IRISAP jako jeho finální produkt zná jen pár zasvěcenců a osob, které se nechtěly smířit s tím, že na jejich nemoc neexistuje nic jiného, než operace, chemoterapie a vidina 5-10% šance, že se vyléčí… Úřední šiml šel tak daleko, že i pouhou knihu, ve které Ivan Dolejší popsal celou cestu vedoucí k preparátu Irisap dnes již těžko koupíte - naposledy vyšla v roce 1993 (Ivan Dolejší: Konec strachu, nakl. Plantex). Za bývalého režimu se musel tento vědec, kterému byla nabídnuta řádná profesura na jedné z prestižních německých univerzit, živit jako krmič dobytka a řidič náklaďáku… UNESCO mu sice udělilo čestné členství v jeho Onkologickém centru, ale jeho “dítko” světlo světa oficiálně nespatřilo.

 

A na čem byl výzkum docenta Hořejšího založen?

Na všeobecně známém faktu, že rakovině se daří v kyselém prostředí a že rakovinná tkáň má o něco nižší pH, než okolní zdravá tkáň. Našemu organismu, resp. imunitnímu systému chvíli trvá, než rakovinnou tkáň zaregistruje - obvykle se tak stane v okamžiku, kdy dojde k metastázím. A konvenční medicína je v tomto stádiu bezzubá - jak jinak se dá označit jednociferná procentuelní úspěšnost? Jak chemoterapie, tak ozařování má na naše tělo opačný efekt, než bychom potřebovali - oslabuje naší imunitu, která by měla naopak zapnout na vyšší obrátky a s likvidací nádorové tkáně si poradit. Saponiny obsažené v Irisapu by za normálních okolností (rozuměj normálního pH) propluly tělem a byly z něj vyloučeny. Dostanou-li se ale do styku s tkání, která je výrazně kyselá, chovají se jinak. Narušují buněčnou membránu kyselých (rakovinných) buněk. Iridoidy vybrané pro Irisap se pak díky své definované velikosti a struktuře vazebních míst dokáží na narušenou buněčnou stěnu rakovinné buňky navázat a tím buňky maligního nádoru “označkovat” a imunitní systém tak ví, na co a jak má vlastně zaútočit. Tolik k principu fungování Irisapu.

 

Docent Dolejší nezůstal jen u laboratorních testů

Po jejich úspěšném provedení přihlásil svůj lék k patentování a proběhly dokonce i kompletní sady klinických testů - na zvířatech a následně i na lidech. Klinické testy probíhaly ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové na 149 pacientech. Všichni z nich prošli všemi dostupnými způsoby konvenční léčby, tzn. měli za sebou chirurgické odstranění nádoru, chemoterapii, radioterapii a možné kombinace těchto metod. Všichni měli i po těchto pokusech i nadále metastáze v těle, jejich rakovina byla v terminálním, 4. stádiu a byli označeni za nevyléčitelné. A s jakými výsledky proběhla jejich léčba Irisapem? U 71 pacientů (= poloviny!) došlo k úplné remisi nádoru (= úplné vyléčení) a u dalších 54 pacientů došlo k částečné remisi (= zastavení růstu, resp. metastází nádoru)!!! ŽÁDNÝ z léků na našem trhu propagovaný a podporovaný českými zdravotnickými autoritami se nemůže pochlubit ani pětinovou účinností!!!

I přes tyto nezpochybnitelné výsledky došlo k nepochopitelnému - Irisap nebyl jako lék nikdy schválen. A i přesto, že Doc. Dr. Ing. Ivan Dolejší CSc. zemřel v roce 1995, některým “autoritám” (všimněte si, že obvykle mají za jménem “klinika radiační onkologie”, “onkologický ústav”, atp.) doposud leží Irisap v žaludku a kydají na něj nadále špínu. I díky jejich přispění tak dcera docenta Dolejšího, bez biochemického vzdělání, předala recepturu p. Juklovi, bylinkáři z Poličky, který jej teď využívá k výrobě potravinového doplňku. Ten byl sice schválen, ale na úkor faktu, že má jen 25% účinnost oproti receptuře původního Irisapu. A tak snaha několika zabedněnců, kteří dali přednost stále otevřenému kohoutku financí od stále více profitujících farmaceutických gigantů před Hippokratovou přísahou, převálcovala naději na úspěšnou přírodní léčbu rakoviny… Smutný příběh… 

 

Irisap není jediným lékem, který měl podobný osud. Je však s jistotou jednou z nejvýraznějších proher geniální jednoduchosti v přístupu ke složitému zdravotnímu problému. Takto nazývají rakovinu ministerstva zdravotnictví na celém světě a jim podřízené ústavy, schvalující léčiva. A těžko mi někdo vymluví, že za oním osudem nestojí plné peněženky firem jako Roche, Eli Lilly a dalších. John Virapen, bývalý CEO Eli Lilly, o podplácení od osob zodpovědných za schvalování léčiv až po řadové lékaře již otevřeně mluví delší dobu - viz náš článek. A protože předchozí dva díly o alternativních léčebných metodách patřily mezi nejčtenější články za poslední měsíc, můžete se příští týden těšit ještě na jedno pokračování. V tom vám představím jednu z mých hrdinek, pokračujících ve šlépějích svého otce ;-) 

Kategorie: 
Obrázek uživatele Martin Novotný

O autorovi

"Duchovní otec" projektu, bio-hacker2, gastronaut, nutrarián, zdravotní detektiv, infovor, blázen do fitness/OCR.

„Starejte se dobře o své tělo. Je to jediné místo, ve kterém musíte žít.“ Jim Rohn