Dřevo vítězí nad plastem

Jakého výrobku dennodenní potřeby se ročně vyhodí stovky tun? A naprosto zbytečně se vyrábí z plastu? Nic vás nenapadá? Ano, týká se to zubních kartáčků. Možná se to nezdá, jsou malé a lehké, ale používáme je všichni a musíme stále vyhazovat a kupovat nové. Znovu a znovu z plastu.

Nešlo by to jinak a lépe? S ohledem na přírodu? Ale to víte, že ano. Stačí se jen porozhlédnout a najít kolem sebe nějaký šikovný přírodní materiál, který se hodí právě pro kartáčky. Pokud vyvodíte odpověď z nadpisu dnešního článku, tak jistě víte, kam mířím. Vhodným materiálem je... prosím virbl... DŘEVO

Odolný, přirozeně rostoucí a jednoduše rozložitelný v přírodě – přesně takový je dřevěný materiál, který se používá k výrobě ideálních kartáčků. Převážně se zde používá bambus, který bývá považován za materiál budoucnosti – rychle roste, je odolný a velmi pevný. Kromě stavby mnoha konstrukcí se hodí také i pro výrobu zubních kartáčků.

Přesně to si uvědomila parta nadšenců ze Slovenska a už nějaký ten pátek vyrábí dřevěné kartáčky Curanatura. Na trh se dodávají ve 2 variantách – štětinky má z BIO bambusové celulózy (jednoduše rozložitelné v přírodě), nebo se štětinkami ze speciálního nylonu, který je v přírodě 100 % odbouratelný. Záleží na tvrdosti/jemnosti, jakou vyžadují vaše zuby.

A tím dřevěná ofenzíva ze Slovenska nekončí...

Dalším zajímavým kouskem pro zubní hygienu je bambusový kartáček EcoHeart s pestrobarevnými štětinkami z recyklovatelného nylonu. 10% z prodeje těchto kartáčků (znovu ze Slovenska) jde na dobročinné účely. Zde sice neplatí heslo „kup si kartáček a zasadíme za něj strom“, ale přesto je to dobrá cesta, jak zlepšit život kolem nás.
Nepotřebujeme hned veliké skoky... Začněme pomalu a postupně. Věříme, že díky tomu se nám bude lépe žít :-)

 

Chcete-li se zapojit do výše uvedeného "boje", můžete nakoupit u osvícené firmy Econea, která výrobky prodává na svém e-shopu

Kategorie: 
Obrázek uživatele Veronika Novotná

O autorovi

Výživová poradkyně se zaměřením na výživové i zdravotní potíže u dětí, dospělých i seniorů. 

"Nechť strava je tvojí medicínou." Hippokratés