vejce

Jód tak trochu jinak: IQejce

Jak Vám osobně chutnají mořské řasy? Mě moc. Stejně tak i našemu mladšímu synovi. Ten ty instantní pojídá po celých vaničkách. I díky tomu má jódu a dalších minerálů, které mořské řasy obsahují velké množství, dostatek. Do staršího syna bych ale nedostal ani gram. Ryby miluje, ale mořské plody a především mořské řasy ne.

Kategorie: 

5 hlavních důvodů pro konzumaci vajec

Tento článek jsem měl rozepsaný několik měsíců a postupně pro něj čerpal informace z nových studií a článků/blogů autorů, které dlouhodobě sleduji. Důvod je jednoduchý - načasování. O Velikonocích totiž většina z nás zapomene na mediální lži a polopravdy o škodlivosti dietetického cholesterolu, které nás stále obklopují. A kdy by tak bylo lepší připomenout, že pravidelná konzumace vajec je pro naše zdraví velmi prospěšná? Teď ;-)

 

Něco málo z historie, aneb kdy to vše začalo

Kategorie: 

7 největších lží o stravě

Varování: Následující článek je kontroverzní a může jít proti všemu, co jste slyšeli od dietologů, v médiích či od vašeho osobního trenéra. Navíc si můžete být jisti, že informace v tomto článku jsou podpořeny 35 vědeckými studiemi.

Existuje spousta špatných informací, jdoucích napříč doporučeními hlavních výživových směrů. V článku najdete ty nejdůležitější z těchto lží, omylů a mýtů, a tak se budete moci příště vyhnout jejich vlivu.  
Dobrá zpráva je, že článek odhaluje nejhorší viníky, a špatná zpráva je, že článek se zabývá jen nepatrnou částí… 

 

Kategorie: 

Jsou vejce zdravá?

 

Někdo má rád volská vejce se šunkou, někdo smažená, někdo na hniličku a někdo natvrdo. Zdá se však, že někteří lidé si nejsou jisti, zda vůbec vajíčka jíst. 

Už celé roky jsou vejce zmiňována v palcových titulcích každých pár měsíců - jednou ve studii zmiňující jejich přínos pro výživu, podruhé jsou uváděny žloutky jako potenciální příčina kardiovaskulárních onemocnění. Nyní vědci říkají, že sníst jedno vejce denně (bez šunky) je v pořádku a není spojeno se zvýšeným rizikem ischemické choroby srdeční nebo cévní mozkové příhody. To je super!

 

Kategorie: